Grup Yorum Üyeleri Açlık Grevine Başladı

Paylaş

Grup Yorum üyeleri, Sultan Gökçek, Fırat Kıl, Dilan Poyraz, Bergün Varan, İlyas Kazan, Akif Uzun için ve Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın işe iade taleplerinin kabul edilmesi için açlık grevine başladı.

grup yorum

Grup Yorum üyelerinden; Ali Aracı, İnan Altın, Selma Altın, Sultan Gökçek, Fırat Kıl, Dilan Poyraz, Helin Bölek ve Abdullah Özgün 18 Kasım 2016’da Okmeydanındaki İdil Kültür Merkezine yapılan operasyon ile göz altına alınmıştı. 23 Kasımda tutuklanan grup üyeleri 3,5 ay sonunda tekrar serbest bırakılmıştı.

İdil Kültür Merkezine yapılan 30 Mayıs 2017 tarihli operasyonda göz altına alınan Sultan Gökçek, Fırat Kıl, Dilan Poyraz ve Bergün Varan tutuklanmıştı.

Grup Yorum 07.08.2017 tarihinde Facebook hesabı üzerinden yayınladığı Basın ve Kamuoyuna Duyuru başlıklı metinde:

Nuriye ve Semih’in hak arayışında sesini bulan tüm devrimci, demokrat, ilerici ve yurtsever halklarımıza çağrımızdır, ses verin çığlık olsun, omuz verin halay dursun, el verin zafer olsun. 
Bizler Nuriye ve Semih’in taleplerini dillendirmekten ve onların sesi olmaktan vazgeçmeyeceğiz. Direnişin sesi olan vicdanımızı faşizme teslim etmeyeceğiz ve mutlaka kazanacağız!Bu inanç ve tebessümle Nuriye ve Semih’in taleperi talebimizdir diyen duyarlı ve adaletten yana herkesi direnişi ve saldırılara karşı mücadelemizi sahiplenmeye çağırıyoruz. yoldaşlarımızı 
Nuriye ve Semih Yalnız Değildir!
Nuriye, Semih ve İhraç Edilen Tüm Kamu Emekçileri İşlerine İade Edilsin! 
Gözaltılar Serbest Bırakılsın! 
Her yer Yüksel Her yer Direniş!

ifadelerinden sonra aynı gün yaptığı ikinci bir açıklama ile bir aylık açlık grevine başlayacağını duyurdu.

Açıklamanın tam metni şöyle:

Tutsak Grup Yorum Üyelerinin Özgürlüğü
Nuriye ve Semih’in Taleplerinin Kabul Edilmesi İçin
Grup Yorum olarak 8 ağustos salı günü Küçük Armutlu mahallesinde süresiz açlık grevinde olan Mehmet Güvel’in direniş evinde 1 aylık açlık grevine başlıyoruz..

Tüm dinleyicilerimizi, halkımızı 8 ağustos salı günü saat 19.00’da Küçük Armutlu mahallesine davet ediyoruz..

Düşünceni Belirt

Ücretsiz Wordpress Temaları