logo

02 Ağustos 2017

CHP Heyeti Vicdan ve Adalet Nöbeti’ni Ziyaret Etti

Haberin İngilizcesi için tıklayın

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) İstanbul Kadıköy’de bulunan Yoğurtçu Parkı’nda sürdürdüğü Vicdan ve adalet Nöbeti’ni Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ziyaret etti.

Canpolat ve Tanrıkulu, HDP’nin eylemini desteklediklerini belirtirken, ülke olarak çok zorlu bir süreçten geçtiğimizi ifade ettiler ve bu süreçte adalet arayışında olanların birlikte hareket etmelerinin önemine vurgu yaptılar.

HDP’li Filiz Kerestecioğlu da CHP heyetinin ziyareti nedeniyle teşekkür ederken, “Hak, hukuk, barış ve demokrasi isteyen insanların birbirinin elini bırakmaması gerekir” dedi.

Canpolat: Bu eylemi destekliyoruz

CHP İstanbul İl Başkanı Canpolat, Yoğurtçu Parkı’ndaki polis ablukasına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Ülkenin adalete ve özgürlüğe ne kadar ihtiyaç duyduğunu buraya gelirken bir kez daha gördük. Adalet talebi bütün yurttaşlarımızın ortak talebi haline gelmiştir. Bu zemin bizim ortak paydamızdır.

“Adaletle ilgili eylem ve etkinlikler herkesin ortak eylemi olmalı. Bizler bu dayanışmayı büyütmek için çaba içerisinde olacağız.

“Ülkemizin geçtiği süreçte bu sorunun kan ve gözyaşı ile çözülemeyeceğini, barış demokrasi ve dayanışma için bir çözüm sürecine girmemiz gerektiğinin kanısındayız.

“Bugün biz arkadaşlarımızın yürüttüğü adalet ve vicdan nöbetinde dayanışmak için buradayız. Bu eylemi destekliyoruz.”

Tanrıkulu: Tarihin en zorlu sürecinden geçiyoruz

CHP İstanbul Milletvekili Tanrıkulu da Türkiye’nin daha önce böyle bir süreç yaşamadığına dikkat çekti.

“10 yıl önce, 20 yıl önce bu söylediklerimizi söylüyorduk. Öyle bir süreçten geçiyoruz ki eski söylediklerimizin hepsi eskidi.

“Türkiye, yakın tarihin değil, tarihin en zorlu sürecinden geçiyor. Demokrasi, özgürlük, adalet sınavından geçiyor.

“Adalet Yürüyüşü’nde Türkiye’nin bütün demokrasi güçleriyle dayanışma içerisinde olduk. Bugün aynı dayanışmayı göstermek için buradayız.”

Kerestecioğlu: Birbirimizin elini bırakmamalıyız

HDP Milletvekili Filiz Kerestecioğlu da CHP heyetinin gerçekleştirdiği ziyarette şunları söyledi:

“CHP heyetine ziyaretleri için teşekkür ederiz. Bizler yaptığımız iki şey karşılaştırdığında HDP’nin daha fazla çevrildiğini görüyoruz.

“Biz buna 2015’te Cizre’de şahit olduk. Bu baskıya dur demek istediğimizde tanık olmuştuk. Son yıllarda da tanık olmaya devam ettik. Bunun için bu dayanışma çok önemlidir.

“Belki bizle başlamıştır, ama bundan sonra da durmayacaktır. Muhalif olan insanların, hak, hukuk, barış ve demokrasi isteyen insanların birbirinin elini bırakmaması gerekir.” (EKN)

Etiketler: » » » » » » »
Share
61 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?