BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Paylaş

Bu hafta vizyona 4’ü yerli 4’ü yabancı olmak üzere 8 yeni film giriyor. Haftanın öne çıkan filmleri ise Stephen King’in aynı romanından ikinci kez sinemaya uyarlanan O ve talihsiz bir kaza sonucu geçirdiği operasyondan sonra gözünü farklı biri olarak açan bir eczacının arayışını anlatan Benzersiz. Fantastik, dram türünde Nicole Krauss’un 2005 yılında yazdığı aynı adlı  kitabından uyarlanan Aşk Notları; romantik, komedi türünde ise , tutkunu oldukları Kadırgaspor için türlü olaylar içerisinde kalan Sedat ile Fikret’in hikayesini anlatan Ver Kaç gösterimde. Aksiyon severler için yerli yapım Örümcek ve yabancı yapım Suikastçi olmak üzere iki seçenek bulunuyor. Yerli komedi olarak Korkacak Bi’Şey Yok ve animasyon türünde Kocaayak ve Oğlu bu hafta gösterime giren yeni filmler.

Hafta sonunda bol sinemalı günler sizinle olsun. İyi seyirler.

 

O / IT

Konu: Stephen King’in aynı isimli popüler romanından sinemaya uyarlanan O (It), küçük bir kasabada çocukların kaybolmasıyla gün yüzüne çıkmaya başlayan bir gizemin peşinden giden bir grup çocuğun hikayesini anlatıyor.

Derry’nin kasabası Maine’de çocuklar kaybolmaya başladığında, bir grup çocuk en büyük korkularıyla, yüzyıllardır katil ve vahşet hikayeleriyle bilinen Pennywise adında şeytan palyaço ile yüzleşmek durumunda kalırlar.

Tür: Korku, Gerilim, Dram

Yönetmen: Andy Muschietti

Senaryo: Gary Dauberman, Chase Palmer, Cary Joji Fukunaga

Görüntü Yönetmeni: Chung-hoon Chung

Müzik: Benjamin Wallfisch

Oyuncular: Bill Skarsgard, Finn Wolfhard, Nicholas Hamilton, Sophia Lillis, Javier Botet, Jaeden Lieberher, Megan Charpentier

Süre: 135 dk.

 

SUİKASTÇİ / AMERICAN ASSASSIN

Konu: Dylan O’Brien ve Michael Keaton’ın başrolünde yer aldığı American Assassin, CIA’in terörle mücadele bölümüne giren ajan Mitch Rapp’in öyküsünü anlatıyor.

Vince Flynn’in en çok satanlar kitap serisine dayanan Suikastçi;
gölgelerde çalışan kahramanlarından birini film izleyicilerine sunuyor. CIA süper-ajanı Mitch Rapp. Rapp’in umut vaat eden geleceği şok edici bir şiddet sebebiyle parçalara ayrıldığında, kariyerine Terör Çağı’nın ön ceplerinde gizli bir savaşçı olarak devam ediyor. Şimdi, netliğin kolay olmadığı bir dünyada, başkalarının hayallerini yok edecek olanları avlamak için kabaran öfkesinin yakıt olarak nasıl kullanacağı keşfediyor.

 

Tür: Aksiyon

Yönetmen: Michael Cuesta

Senaryo: Stephen Schiff, Edward Zwick, Michael Finch, Marshall Herskovitz

Görüntü Yönetmeni: Enrique Chediak

Oyuncular: Dylan O’Brien, Taylor Kitsch, Michael Keaton, Sanaa Lathan, Scott Adkins, David Suchet

Süre: 111 dk.

 

AŞK NOTLARI / HISTORY OF LOVE

 Konu: 2. Dünya Savaşı’nda Polonya’nın Almanlar tarafından işgali üzerine Amerika Birleşik Devletleri’ne kaçmış Leo Gursky, çocukluk yıllarında aşık olduğu, ancak ailesi tarafından yine ABD’ye gönderilmiş Alma’yı hiç unutmamış, başka hiçbir kadını sevmeyeceğine dair kendine söz vermiştir. Ömrünün son yıllarını geçiren Leo ile, annesinin yeniden evlenebilmesi için girişimlerde bulunan genç Alma Singer’ın yolları kesişir. Bu esnada çok eskiden yazılmış, ancak yeni ortaya çıkan gizemli bir kitap, hepsinin hayatını derinden etkileyecektir. Aşk Notları filmi, Nicole Krauss’un 2005 yazdığı The History of Love kitabından uyarlandı.

Tür: Fantastik, Dram

Yönetmen: Radu Mihaileanu

Senaryo: Radu Mihaileanu

Oyuncular: Gemma Arterton, Sophie Nelisse, Derek Jacobi, Elliot Gould

Süre: 134 dk.

 

 

 

KOCAAYAK VE OĞLU / THE SON OF BIGFOOT

 Konu: Ben Stassen ve Jeremy Degruson’un yönettiği animasyon, efsanelere konu olan Kocaayak ile onu arayan oğlunun macerasını anlatıyor.

13 yaşındaki Adam çok uzun süredir kayıp olan gizemli babasının peşinden bir yolculuğa çıkar. Bir süre sonra Adam babasının ünlü Kocaayak efsanesinden başkası olmadığını anlar. Babası yıllardır ormanda saklanmaktadır, böylece kendisini ve ailesini DNA’sının peşinde olan Hair Co. Adındaki şirketten koruyacaktır. Baba oğul kaybettikleri zamanı telafi etmeye çalışırlarken, Adam kendisinde de gizli güçler olduğunu keşfeder. Ancak babasını ararken Hair Co. yetkililerinin de peşinde olduğunu fark ettiğinde çok geç olacaktır.

 

Tür: Animasyon

Yönetmen: Ben Stassen, Jeremy Degruson

Senaryo: Cal Brunker, Bob Barlen

Süre: 92 dk.

 

 

 

 

BENZERSİZ

Konu: İlker Sarı’nın yönettiği, başrolünde Cemal Hünal’ın yer aldığı Benzersiz, talihsiz bir kaza sonucu geçirdiği operasyondan sonra gözünü farklı biri olarak açan bir eczacının arayışını anlatıyor.

Kendi halinde bir eczacı olan bir adam, bir gece nöbet tutarken başına talihsiz bir kaza gelir. Bu kazadan sonra ağır bir ameliyat geçirir ve gözünü farklı biri olarak açar. Bu süreç sonrası gerçek benliğini sorgulamaya ve hakikatin peşinde kendini aramaya başlar. Ancak bu süreç hem onun için hem de çevresindekiler için oldukça zorlu geçecektir.

Tür: Komedi, Aksiyon, Gizem

Yönetmen: İlker Sarı

Senaryo: İlker Sarı

Görüntü Yönetmeni: Hulusi Orkun Eser

Müzik: Eter

Oyuncular: Cemal Hünal, Ekin Türkmen, Ruhi Sarı, Ebru Sarıtaş, Murat Parasayar, Selahattin Taşdöğen, Yakup Yavru, Haldun Boysan, Nilüfer Aydan

Süre: 100 dk.

 

ÖRÜMCEK

Konu: Sedat Ergen’in yönetmenliğini yaptığı Örümcek, iki eski sevgili Serhat ve Gizem’in hikâyesini anlatıyor.

Serhat ve Gizem iki eski sevgilidir. Çok iyi bir arkadaş çevreleri vardır. Serhat bir türlü işlerini yoluna koyamaz ve uzak bir yere gider. Bu arada Gizem, Kemal ile tanışır. Kemal hastalık derecesinde kıskanç bir adamdır. Her şey yolunda giderken Gizem’in Kemal’e
gelen bir mesajı görmesiyle hayatı tekrar değişir. Serhat ve Gizem’in çok sevdiği bir genç ortadan kaybolmuştur. Uzun bir zaman sonra bir araya gelen iki sevgili eski arkadaş çevresinden de yardım alarak bu olayı çözmeye karar verirler. Fakat çok iyi bilirler ki itiraf işin en zor kısmıdır.

Tür: Macera, Suç, Dram

Yönetmen: Sedat Ergen

Senaryo: Sedat Ergen

Görüntü Yönetmeni: M. Atıf Özer

Oyuncular: Bihter Delüv, Sedat Ergen, Burak Arslan, Nihat Demirel, Cumhur Sarı

Süre: 83 dk.

 

 

VER KAÇ

Konu: Kenan Ece’nin başrolünde yer aldığı Ver Kaç, tutkunu oldukları Kadırgaspor için türlü olaylar içerisinde kalan Sedat ile Fikret’in hikayesini anlatıyor.

Sedat ile Fikret yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen aynı mahallenin iki gencidir. Tek sevdaları Kadırga Spor Kulübü’dür. Kadırga Spor Kulübü çim sahaya geçemeyecek kadar yoksul bir kulüptür ve kurtarıcı olarak Hakan isimli bir futbolcuyu transfer etmek istemektedirler. Transfer için kulübün eskilerinden Tevfik Amca arabasını bağışlar. Transfer tarihinin yaklaşması ve arabayı satmak için zamana ihtiyaçları olduğundan Sedat parayı eski sevgilisi, hala içten içe çok sevdiği Nazlı’nın abisi olan Reşat’tan ister. Reşat eski bir mahallelidir ancak zaman içinde zenginleşmiş ve başka bir hayata geçmiştir. Sosyetik eşi Mehtap ve yaşam koçu Cengiz, Reşat’ın bütün hayatına nüfuz etmiş, onu yönlendirmektedir. Reşat, Sedat’a senet karşılığı istediği parayı verir. Ancak Sedat’ın hesap etmediği bir şey vardır, o da arabanın çalınmasıdır. Sedat bir yandan Cengiz, bir yandan Reşat, bir yandan da Tarık’la mücadele ederken öbür yandan Kadırga’nın tarihi düşmanları Sazlıkspor karşısında muvaffak olabilmesi için mücadele edecektir.

Tür: Romantik, Komedi

Yönetmen: Orçun Benli

Senaryo: Ali Ersin Kelleci, Onur Karataş

Görüntü Yönetmeni: Tufan Kılınç

Oyuncular: Kenan Ece, Bülent Çolak, Aslıhan Güner, Fırat Tanış, Ruhi Sarı, Özgün Çoban, Yılmaz Gruda, Perihan Ünlücan, Mehmet Ali Kaptanlar, Cenk Ertan

Süre: 93 dk.

 

KORKACAK Bİ’ŞEY YOK

Konu: Burak Donay’ın yönetmenliğini üstlendiği Korkacak Bi’Şey Yok, yolları Edirne Uzunköprü’ye düşen Seko ve arkadaşlarının maceralarını ele alıyor.

İstanbul’un Hasanpaşa’sında voliyi vurmanın peşinde olan bıçkın, biraz da fırıldak semt delikanlısı Seko, arkadaşlarıyla anlaşıp bir tatil organize eder. Paralı arkadaşları Serkan’a masraflar için yüklü bir para verirler. Seko organizasyonu yapamadan, borçlu olduğu kumar mafyasına parayı barbut oynayarak kaybeder ve organizasyonu değiştirerek rahmetli dedesinin “En kıymetli hazinem” deyişi aklına parlak bir fikir getirir. Rota bellidir, grubumuz rotayı Seko’nun yeni planıyla Edirne Uzunköprü’ye çevirir. Yolda başlarına gelen tuhaf ve komik olaylar, macerayı içinden çıkılmaz bir hale getirir. İstanbul’un fırlama gençlerinin, Trakya’nın neşeli ve samimi insanları ile beraber yaşayacakları macera bol kahkahalı ve eğlenceli bir hikaye çıkarır.

Tür: Komedi

Yönetmen: Burak Donay

Senaryo: Serhat Özev

Görüntü Yönetmeni: Ercan Işık

Oyuncular: Burak Aydın, Ahu Seda, İbrahim Vurmaz, Neslihan Şen

Süre: 96 dk.

 

 

Kaynaklar:

https://boxofficeturkiye.com

https://www.sinemalar.com

 

Düşünceni Belirt

Ücretsiz Wordpress Temaları