BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Paylaş

Bu hafta gösterime 2’si yerli olmak üzere 6 film giriyor. Dövüş sanatları efsanesi Bruce Lee ile Kung Fu ustası Wong Jack Man arasında gerçekleşen karşılaşmayı odağına alan Ejderin Doğuşu; CIA için silah kaçakçılığı yapan Barry Seal’in hayatına odaklanan Barry Seal: Kaçakçı; Fransız yönetmen François Ozon’un, prömiyeri Cannes Film Festivali’nde yapılan yeni filmi Tutku Oyunu; bir Ermeni ile Türk’ün aşk hikayesini anlatan Yarım Kalan; belediyede kimsesizler mezarlığından sorumlu olarak çalışan Orhan’ın başına gelen talihsiz olaylara odaklanan yerli komedi Cenaze İşleri ve son olarak da animasyon sevenler için Emoji Filmi haftanın yeni seçeneklerini oluşturuyor.

Hafta sonunda bol sinemalı günler sizinle olsun, iyi seyirler.

 

BARRY SEAL: KAÇAKÇI / AMERICAN MADE

Konu: Doug Liman’ın yönettiği, Tom Cruise’un başrolünde yer aldığı American Made, Medellin karteli için ABD’ye uyuşturucu kaçıran, sonrasında CIA için silah kaçakçılığı da yapan pilot Barry Seal’ın hikâyesini anlatıyor.

Universal Pictures’ın Barry Seal: Kaçakçı filminde Tom Cruise, Yarının Sınırında (Edge of Tomorrow) filminde birlikte çalıştığı direktör Doug Liman (Geçmişi Olmayan Adam, Bay ve Bayan Smith) ile tekrar bir araya geliyor. Barry Seal adındaki dolandırıcı pilotun şaşırtıcı ve gerçek macerasını anlatan film, Seal’in Amerika tarihindeki en büyük gizli operasyonu yürütmesi için CIA tarafından işe alınmasını konu alıyor.

Tür: Gerilim, Suç, Biyografi

Yönetmen: Doug Liman

Senaryo: Garry Spinelli

Görüntü Yönetmeni: Cesar Charlone

Müzik: Christophe Beck

Oyuncular: Tom Cruise, Domhnall Gleeson, Caleb Landry Jones, Jesse Plemons, Sarah Wright, Lola Kirke

Süre: 115 dk.

 

TUTKU OYUNU / L’AMANT DOUBLE

Konu: François Ozon’un prömiyerini Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren yeni filmi Tutku Oyunu, yaşadığı depresyon sonucu gittiği psikiyatriste aşık olan Chloé’nin gizemli hikâyesini anlatıyor.

Kırılgan bir genç kadın olan Chloé, depresyondadır. Sorunlarının üstesinden gelmek için gittiği psikiyatristi Paul’a kısa süre içinde aşık olur. Aylar sonra birlikte yaşamaya başlayan ikilinin sağlıklı görünen ilişkileri, Chloé’nin, sevgilisinin gerçek kimliğine dair ondan bir şeyler sakladığını keşfetmesiyle gerilimli bir hal alır ve çift arasında bir köşe kapmaca başlar.

Tür: Gerilim, Aşk, Dram

Yönetmen: François Ozon

Senaryo: François Ozon

Görüntü Yönetmeni: Manuel Dacosse

Müzik: Philippe Rombi

Oyuncular: Marine Vacht, Jeremie Renier, Jacqueline Bisset

Süre: 107 dk.

 

EJDERİN DOĞUŞU / BIRTH OF THE DRAGON

Konu: George Nolfi’nin yönettiği Ejderin Doğuşu, dövüş sanatları efsanesi Bruce Lee ile Kung Fu ustası Wong Jack Man arasında gerçekleşen karşılaşmayı odağına alıyor.

Yetiştirdiği öğrenciler ve rol aldığı filmler ile Bruce Lee’nin namı Amerika’da hızla yayılmaktadır. Turnuvaları bir bir kazanan ve dünyanın en iyisi olduğunu düşünen Bruce Lee’ye, Şaolin Manastırı’ndan Amerika’ya gelen dövüş sanatları ustası Wong Jack Man meydan okur. Lee’nin Amerikalı genç öğrencisi Steve, iki usta arasında, yapacakları dövüş için arabulucu rolü üstlenir ve ikisiyle de dost olur. Bu esnada Steve’in sevdiği kız, mafyanın eline düşer. Bruce Lee ve Wong Jack Man, Steve’i ve kız arkadaşını kurtarmak için suç çetesine karşı güçlerini birleştirirler.

Tür: Dram, Biyografi, Aksiyon

Yönetmen: George Nolfi

Senaryo: Christopher Wilkinson, Stephen J. Rivele

Görüntü Yönetmeni: Amir Mokri

Müzik: Reza Safinia, H. Scott Salinas

Oyuncular: Philip Ng, Billy Magnussen, Terry Chen, Yu Xia

Süre: 103 dk.

 

CENAZE İŞLERİ

Konu: Korhan Uğur’un yönettiği Cenaze İşleri’nde, belediyede kimsesizler mezarlığından sorumlu olarak çalışan Orhan karakterinin başına gelen talihsiz olaylar konu ediniyor.

Orhan belediyede cenaze işleri görevlisi olarak çalışır. Kimsesizler mezarlığından da sorumludur. Sevgilisi Serpil’le evlenmek ister; fakat parasızlıktan evlenemez. Orhan’ın arkadaşı Rafet, bir cesedi ortadan kaldırmak için Orhan’a gelir. Para karşılığı cesedi kimsesizler mezarlığına gömmesini ister. Orhan’ın vicdanı rahat etmez; ancak alacağı parayla Serpil’le evlenebileceğini düşünür. İstemeyerek de olsa kabul eder. Adamı gömeceği sırada, adamın ölmediğini fark etmesiyle işler karışır.

Tür: Komedi

Yönetmen: Korhan Uğur

Senaryo: Korhan Uğur, Serpil Altın

Görüntü Yönetmeni: Sezgin Denkçi

Müzik: Mehmet Erdem

Oyuncular: Malih Selçuk, Melis Cemre Çınar, Ergun Kuyucu, Barış Kıralioğlu, Yüksel Ünal, Caner Atacan, Suzan Aksoy

Süre: 100 dk.

 

YARIM KALAN

Konu: Emre Yılmaz’ın yönettiği Yarım Kalan, İstanbul’a üniversite eğitimi için gelen Ermeni Iskui ile Mert’in toplumsal baskılara rağmen yaşadıkları aşkı konu ediniyor.

İstanbul’a üniversite eğitimi için gelen bir Ermeni kız ile bir Türk genci arasında büyük bir aşk filizlenir. Bu durum başta Iskui’nin Ermenistan’dan gelen abisi ve Mert’in ailesi tarafından onaylanmayacaktır. İki milletin yüzyılı aşkın süredir devam eden sorunlarına kendi cephesinden bakanlar için böyle bir aşkın dünyada yeri yoktur. Aşkı bulan bu iki yürek, bütün karşı koymalara
rağmen birbirleri için mücadele etmek zorundadırlar. Iskui’nin yaşadıklarına şahit olması, Leyla’nın geçmişindeki derin yarayı tekrar kanatacaktır. Peki bu sefer ‘aşk’, geçmişte yaşananların da üstesinden
gelmeyi başarabilecek mi?

Tür: Aşk, Dram

Yönetmen: Emre Yılmaz

Senaryo: Adnan Erdoğan, Yaşar İliksiz

Görüntü Yönetmeni: Yankı Topçu

Müzik: Gürkan Çakıcı

Oyuncular: Iskui Baldzhian, Anıl Altan, Ali Buhara Mete, Nihan Tarhan, Mine Tüfekçioğlu, Adnan Erdoğan, Melda Arat, İbrahim Gündoğan

Süre: 100 dk.

 

EMOJİ FİLMİ / THE EMOJI MOVIE

Konu: Tony Leondis’in yönettiği Emoji Filmi, günümüzde mesajlaşmaların vazgeçilmezleri konumundaki emojileri anlatan bir animasyon film.

Emoji Filmi, akıllı telefonunuzun içindeki daha önce görülmemiş dünyanın kapılarını açıyor. Textopolis şehrinde bir mesajlaşma uygulamasının içinde yaşayan emojiler, telefonun sahibi tarafından seçilecekleri günü bekleyerek ve favori emojiler arasına girmeyi ümit ederek yaşamaktadırlar – tabi Gene hariç. Gene filtresiz doğmuştur ve diğer emojiler gibi sadece bir ifadesi yoktur, birden fazla ifadesi vardır. Bu durumu emojiler dünyasında pek de hoş karşılanmaz. Diğer emojiler gibi “normal” olabilmek için en iyi arkadaşı Beşlik (Hi-5)’ten ve kötü bir şöhrete sahip hacker Kaçak’tan yardım ister. Birlikte, uygulamalar arasında, Gene’i düzeltebilecek kod’u aramak üzere bir maceraya çıkarlar.

Tür: Animasyon

Yönetmen: Tony Leondis

Senaryo: Tony Leondis, Eric Siegel, Mike White

Müzik: Patrick Doyle

Süre: 86 dk.

 

 Kaynak: https://boxofficeturkiye.com

 

Hazırlayan: Gizem Şimşek

Düşünceni Belirt

Ücretsiz Wordpress Temaları