logo

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Bu hafta 3’ü yerli olmak üzere 8 film gösterime giriyor. Bu haftanın öne çıkan filmleri Türkiye’nin ilk 4d filmi olan Siccîn 4 ve Marvel fanatiklerinin merakla beklediği Inhumans. Komedi türünde Deli Dumrul ve Bekar Bekir olmak üzere iki yerli film bulunuyor. Gerilim türünde bilimkurgu ve gerilimin harmanlandığı, insanların sadece tek bir çocuğa sahip olabildiği distopik bir gelecekte, yedi kız kardeşin mücadelesinin anlatıldığı Yedinci Hayat ile bir banka soygunu sonrası rehin alınan oğlunu kurtarmak için mücadele eden bir adamın hikayesinin gerilim ve aksiyon ile anlatıldığı İlk Kurşun olmak üzere iki seçenek bulunuyor. Pedro Almodovar’ın başyapıtlarından biri olan Annem Hakkında Her Şey ise Başka Sinema Klasikleri kapsamında tekrar gösterime giriyor. Korku türünde yerli yapım Siccîn 4 ve yabancı yapım İçerideki Şeytan; Marvel hayranlarının merakla beklediği Bilimkurgu aksiyon dizisi Inhumans’ın ilk iki bölümünün IMAX versiyonu bu haftanın diğer seçenekleri olarak yer alıyor.

Hafta sonunda ve bayramda bol sinemalı günler sizinle olsun, iyi seyirler.

 

YEDİNCİ HAYAT / WHAT HAPPENED TO MONDAY

Konu: Noomi Rapace’in başrolünde yer aldığı Yedinci Hayat, insanların sadece tek bir çocuğa sahip olabildiği distopik bir gelecekte, yedi kız kardeşin mücadelesi anlatılıyor.

Distopik bir gelecekte tek çocuk politikası zorunlu kılınmıştır. Babalarının haftanın her bir günü ile isimlendirdiği yedizler ise devlet tarafından uyutulmamak için herkesten saklanmak ve tek bir kimlik ile yaşamak zorundadırlar. Bir gün aralarından birinin kaybolması sonucu sokağa çıkmak ve kardeşlerini kurtarmak zorunda kalacaklardır.

 

Tür: Gerilim, Bilimkurgu

Yönetmen: Tommy Wirkola

Senaryo: Kerry Williamson, Max Botkin

Görüntü Yönetmeni: Jose David Montero

Müzik: Christian Wibe

Oyuncular: Noomi Rapace, William Dafoe, Glenn Close, Robert Wagner, Marwan Kenzari

Süre: 123 dk.

 

İÇERDEKİ ŞEYTAN / INSIDE

Konu: Miguel Angel Vivas’ın yönettiği İçerdeki Şeytan, hamileliğinin son dönemlerine girmiş olan bir anne adayının, henüz doğmamış çocuğunu ele geçirmek isteyen bir kadının ortaya çıkmak istemesiyle gelişen olayları konu ediniyor.

Hamileliğin üçüncü aşamasındaki bir kadın, doğmamış çocuğuna takıntılı bir yabancı tarafından takip edilmektedir. Bu kadının saplantısı kadını zorlu günlerle karşı karşıya bırakacaktır.

Tür: Korku

Yönetmen: Miguel Angel Vivas

Senaryo: Jaume Balaguero, Alexandre Bustillo, Manu Diez, Julien Maury

Görüntü Yönetmeni: Josu Inchaustegui

Müzik: Victor Reyes

Oyuncular: Rachel Nichols, Laura Harring, Andrea Tivadar, Stany Coppet

Süre: 100 dk.

 

İLK KURŞUN / FIRST KILL

Konu: Bruce Willis’in başrolü Hayden Christensen ile paylaştığı First Kill, bir banka soygunu sonrası rehin alınan oğlunu kurtarmak için mücadele eden bir adamın hikâyesini anlatıyor.

Başarılı Wall Street brokerı, oğlu Danny ile iletişimini kuvvetlendirmek için ailesini büyüdüğü yere tatile götürür. Will ve Danny ava giderken bir polis memurunun öldürüldüğü banka soygununa tanık olurlar. Danny suçlular tarafından rehin alındığında Will, polis şefinin cinayet soruşturmasını engellemek ve oğlunun hayatı karşılığında çalınan parayı geri almak zorunda kalacaktır.

 

Tür: Gerilim, Aksiyon

Yönetmen: Steven C. Miller

Senaryo: Nick Gordon

Görüntü Yönetmeni: Brandon Cox

Müzik: Scott Nickoley, Ryan Franks

Oyuncular: Bruce Willis, Hayden Christensen, Ty Shelton, Megan Leonard, Gethin Anthony, William DeMeo

Süre: 97 dk.

 

ANNEM HAKKINDA HER ŞEY / TODO SOBRE MI MADRE

Konu: Pedro Almodovar’ın başyapıtlarından biri olan Annem Hakkında Her Şey, ‘Başka Sinema Klasikler’ kapsamında yeniden seyirciyle buluşuyor.

Tek oğlu Esteban’ı yalnız başına büyüten ve ona çok bağlı olan Manuela, bir gece elim bir kazada oğlunu kaybeder. Duygusal bir çöküntü yaşayarak taşındığı Barcelona’da acısını indirmek için iş arayan Manuela, bir yandan da bir oğlu olduğundan habersiz eski kocasını aramaya başlar. Bu sırada eski dostu Agrado ve yeni tanıştığı Rosa ile sıkı bir dostluk kurup yeni bir hayata başlamaya çalışır. Ta ki trajedi kapısını yeniden çalana kadar…

Tür: Dram

Yönetmen: Pedro Almodovar

Müzik: Alberto Iglesias

Oyuncular: Penelope Cruz, Cecilia Ruth, Marisa Paredes, Candela Pena, Antonio San Juan, Rosa Maria Sarda, Fernando Fernan Gomez

Süre: 101 dk.

 

INHUMANS / MARVEL’S INHUMANS

Konu: Dizi olarak ekranlara gelmeden önce Inhumans, ilk iki bölümüyle IMAX olarak sinema salonlarında seyirciyle buluşuyor.

 

Tür: Macera, Bilimkurgu, Aksiyon

Yönetmen: Roel Reine

Senaryo: Scott Buck

Görüntü Yönetmeni: Jeff Jur

Müzik: Sean Callery

Oyuncular: Iwan Rheon, Serinda Swan, Anson Mount, Isabelle Cornish

Süre: 75 dk.

 

SİCCÎN 4

Konu: Alper Mestçi’nin yazıp yönettiği Siccin 4, yaşadıkları maddi sorunlar sebebiyle babaanne Saadet’in yanına taşınan Yılmaz Ailesi’nin yaşadıklarını anlatıyor.

Geçmişte zengin bir aile olan Yılmaz Ailesi, yaşadıkları maddi sorunlar nedeniyle babaanne Saadet’in yanına taşınmak zorunda kalırlar. Fakat Saadet bu evde sandıkları gibi yalnız değildir. Bahçesinde kocasının mezarı bulunan Saadet’in eski evi, başka alemden olan sakinler tarafından sahiplenilmiştir. Ve bu sakinler, evde Saadet dışında kimseyi istememektedirler.

Tür: Korku

Yönetmen: Alper Mestçi

Senaryo: Alper Mestçi

Görüntü Yönetmeni: Erkan Makar

Müzik: Reşit Gözdamla

Oyuncular: Mirza Metin, Yasemin Kurttekin, Sebahat Adalar, Yasemen Büyükağaoğlu, Mana Alkoy, Merve Ateş

Süre: 93 dk.

 

DELİ DUMRUL

Konu: Burak Aksak’ın yönettiği film, Deli Dumrul’un bilinen hikayesini mizahi yönden ele alıyor. Dumrul, kalbi aşkın ateşiyle yanmakta olan bir adamdır. Aşkı uğruna Azrail’e ve deniz korsanlarına kafa tutar. Sevdiği kız için türlü maceralarla boğuşan Dumrul, sevdiği kıza kavuşabilecek midir yoksa deniz korsanlarına yenilecek midir?

 

Tür: Komedi

Yönetmen: Burak Aksak

Senaryo: Burak Aksak

Görüntü Yönetmeni: Serdar Özdemir

Müzik: Barış Diri

Oyuncular: Şahin Irmak, Eda Ece, Cengiz Bozkurt, Necip Memili, Zafer Algöz, Günay Karacaoğlu, Gülhan Tekin, Özgün Aydın, Salih Kalyon

Süre: 105 dk.

 

BEKAR BEKİR

Konu: Bektaş Erdoğan ile İrem Derici’nin başrollerinde yer aldığı Bekar Bekir, hayatının aşkını aramakta olan Bekir’in hikayesini anlatıyor. Bekir, 32 yaşında annesiyle beraber yaşamaktadır, hâlâ bakir ve bekârdır. Bekir, gerçek aşkı bulup mutlu olmak istemektedir ama hem sakar, hem saf ve hem de şansız olduğu için başına sürekli bir talihsizlik gelir, aradığı aşkı bir türlü bulamaz. Onun bu haline üzülen ve kendisini çok seven mahalleli beraber para toplayıp, evleneceği aşkını bulması için Bekar Bekir’i Türkiye’nin en lüks ve havalı oteline tatile yollar.

Tür: Komedi

Yönetmen: Serdar Işık

Senaryo: Hulusi Derici, Baykut Badem, Doğan Mirdoğan

Görüntü Yönetmeni: Fırat Lita Sözbir

Müzik: Mehmetcan Erdoğan

Oyuncular: Bektaş Erdoğan, İrem Derici, Burin Bildik, Mevlüt Acaroğlu, Bengi Öztürk, Pınar Ünsal

Süre: 94 dk.

 

 Kaynak: https://boxofficeturkiye.com

 

 Hazırlayan: Gizem Şimşek

Etiketler: »
Share
150 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

BENZER HABERLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER