logo

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Bu hafta 6 yeni film vizyona giriyor. Şansımı Seveyim adlı yerli komedi dışındaki 5 film yabancı yapımlardan oluşuyor. Çılgın Hırsız 3 ve anime Senin Adın filmleriyle animasyon türünde 2 film bulunurken, bu haftanın öne çıkan filmi kült klasiklerden 1991 yapımı Terminatör 2: Mahşer Günü oluyor. Terminatör 2: Mahşer Günü 3D restore edilmiş versiyonuyla bilimkurgu severleri yeniden sinema salonlarına davet ediyor. Bir kadın askerin köpeğiyle arasındaki dostluğu konu alan biyografi-dram türündeki Sadakat Yolunda ile Kuzey Carolina’da NASCAR yarışları esnasında gerçekleştirecekleri bir soygunla yüklü bir paranın üzerine konmayı hedefleyen iki kardeşin hikayesinin konu edildiği komedi, suç türündeki Şanslı Logan haftanın diğer film seçeneklerini oluşturuyor.

Hafta sonunda bol sinemalı günler sizinle olsun, iyi seyirler.

 

TERMİNATÖR 2: MAHŞER GÜNÜ 3D / TERMINATOR 2: JUDGEMENT DAY 3D

James Cameron’ın kült Terminator serisinin pek çokları tarafından başyapıtı olarak gösterilen Terminator 2: Mahşer Günü, 3D olarak restore edilen versiyonuyla bir kez daha seyirciyle buluşuyor.

Skynet, 29 Ağustos 1997’de bilinç kazanıp nükleer bir saldırıyla 3 milyardan fazla insanın ölümüne neden olmuştur. Bu olaydan yıllar sonra, 2029’da John Connor, makinelere karşı savaşta insanlığın lideri konumundadır. Makineler, geçmişe yok edici bir robot gönderip John’u 10 yaşında olduğu dönemde öldürme planı yaparlar. John ise kendini korumak için, daha önce annesi Sarah’ı öldürmek göreviyle geçmişe yollanan yok edici makinenin üst modelini geçmişe gönderir. John Connor’ı korumaya çalışan Terminator ve öldürmeye programlı T-1000 arasındaki mücadele sürerken, henüz yaşanmamış 1997 felaketi öncesi Skynet de faaliyete geçmek üzeredir. İkisinden hangisinin üstün geleceği, insanlığın kaderini belirleyecektir.

 

Tür: Bilimkurgu, Aksiyon

Yönetmen: James Cameron

Senaryo: James Cameron, William Wisher Jr.

Görüntü Yönetmeni: Adam Greenberg

Müzik: Brad Fiedel

Oyuncular: Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Edward Furlong, Robert Patrick

Süre: 137 dk.

 

SADAKAT YOLUNDA / MEGAN LEAVEY

Konu: Kate Mara’nın başrolünde yer aldığı Megan Leavey, hayatında yeni bir sayfa açmak adına askere kaydolan Megan ile bomba tespit ekibinde yer alan köpek Rex’in hikayesini anlatıyor.

Megan Leavey, hayatın çıkmazlarında kaybolmuş ve yolunu bulmak için asker olmaya karar veren genç bir kadındır. Zorlu eğitim sürecinde onun hayata tutunmasını sağlayan, hiç beklemediği bir anda karşısına çıkan Rex adlı köpek olur. Rex, bomba tespit ekibinde görev alan agresif bir savaş köpeğidir. Hatta Rex, bir önceki eğitmenini ısırarak kolunu kırdığı için Megan ile görevlendirilir. Fakat Megan pes etmez. Aralarındaki bağ gelişip güven arttıkça Irak’ın savaş ortamındaki tüm tehditlere rağmen başarılı bir ekip olurlar. Ama Rex, sadece askerlerin hayatını kurtarmakla kalmaz. Kısa sürede Megan’ın da en yakın arkadaşı olmayı başarır ve bu kalbi soğumuş kadına tekrar sevmeyi öğretir. Rex haksız yere elinden alındığında ise Megan, onu sahiplenebilmek için hayatının en tutkulu savaşını vermek zorunda kalacaktır.

Tür: Savaş, Dram, Biyografi

Yönetmen: Gabriela Cowperthwaite

Senaryo: Pamela Gray, Annie Mumolo, Tim Lovestedt

Görüntü Yönetmeni: Lorenzo Senatore

Müzik: Mark Isham

Oyuncular: Kate Mara, Tom Felton, Bradley Whitford, Common, Geraldine James, Edie Falco

Süre: 116 dk.

 

ŞANSLI LOGAN / LOGAN LUCKY

Konu: Steven Soderbergh’in yönettiği Logan Lucky, Kuzey Carolina’da NASCAR yarışları esnasında gerçekleştirecekleri bir soygunla yüklü bir paranın üzerine konmayı hedefleyen iki kardeşin hikayesini konu ediniyor.

Tür: Komedi, Suç

Yönetmen: Steven Soderbergh

Senaryo: Rebecca Blunt

Görüntü Yönetmeni: Steven Soderbergh

Oyuncular: Adam Driver, Riley Keough, Channing Tatum, Daniel Craig, Sebastian Stan, Katherine Waterston, Katie Holmes, Seth MacFarlane, Hilary Swank

Süre: 119 dk.

 

ÇILGIN HIRSIZ 3 / DESPICABLE ME 3

Konu: Illumination Entertainment’ın dünya genelinde çok sevilen serisi Despicable Me yeni filmiyle yeniden izleyiciyle buluşuyor. Gru ve minyonları, yeni maceralarında kötü olmanın ne kadar iyi bir his olduğunu tekrardan hatırlıyorlar.

İnsanlığı tehdit eden son kötüyü ele geçirmekte başarısız olup kovulduktan sonra Anti-Kötüler Birliği’nden kovulan Gru, kendisini büyük bir kimlik krizinin ortasında bulur. Ancak, gizemli bir yabancı ortaya çıkar ve Gru’ya uzun zaman önce kaybettiği ikiz erkek kardeşinin haberini verir. Kardeşi, ikizinin çılgın adımlarını umutsuzca takip etmek isterken eski bir süper kötü de kötü olmanın ne kadar iyi bir his olduğunu yeniden keşfedecektir.

Tür: Animasyon

Yönetmen: Pierre Coffin

Senaryo: Ken Daurio, Cinco Paul

Müzik: Heitor Pereira

Süre: 90 dk.

 

SENİN ADIN / YOUR NAME / KIMI NO NA WA

Konu: Makoto Shinkai’nin yönettiği Senin Adın, birbirini tanımayan ve farklı şehirlerde yaşayan iki gencin, birbirleriyle garip bir şekilde bağlantı kurmaları sonucu gelişen olayları anlatıyor.

Dağların sardığı bir bölgede yaşayan Mitsuha, hayatından çok da memnun olmayan liseli bir kızdır. Babası vali olarak çalışmakta ve seçim kampanyaları ile uğraşmaktadır. Evde kendisi, kardeşi ve büyükannesi dışında kimse yoktur. Kırsal kesimdeki yaşamı onu bunaltmaktadır ve esas isteği Tokyo’nun muhteşem şehir hayatının bir parçası olmaktır. Diğer tarafta ise Taki vardır. Taki Tokyo’da yaşayan, Mitsuha ile aynı yaşlarda bir gençtir. Günleri, Tokyo’daki herhangi bir genç gibi hem arkadaşlarıyla vakit geçirip hem de çalışarak geçmektedir. Ancak bir gün, rüyasında kendini dağların sardığı bir kentte yaşayan bir kız olarak görecektir. Mitsuha ise tam tersi, kendini Tokyo’da yaşayan bir erkek olarak. Birbirine yabancı bu iki genç, garip bir şekilde kendilerini, birbirlerine bağlanırken bulacaktırlar.

Tür: Animasyon, Fantastik, Dram

Yönetmen: Makoto Shinkai

Senaryo: Makoto Shinkai

Süre: 106 dk.

 

ŞANSIMI SEVEYİM

Konu: Cem Gelinoğlu’nun başrolünde yer aldığı Şansımı Seveyim, bulunduğu çevreye şanssızlık getirmesiyle nam salan Sebahattin’in, büyüdüğü mahalleye geri dönmesiyle yaşananları anlatıyor.

Şanssızlığıyla tanınan Sebahattin, büyüdüğü mahalleye geri döner. Bütün mahalleli şanssızlıkları mıknatıs gibi çeken Sebahattin’in dönüşü yüzünden çok endişelidir. Kim bilir başlarına yine ne işler açacaktır? Kadersizliğine boyun eğmiş olan Sebahattin, Yaprak’la tanışınca talihinin döndüğüne ikna olur. Ama şanssızlık bu ya, Yaprak yıllar önce ahını aldığı Durmuş’un kız kardeşidir. Yaprak’ın Sebahattin’i kabul etmesinin tek yolu, Sebahattin’in kendisini Durmuş’a affettirmesidir. Ancak şanssızlıklar Sebahattin’in yakasını bırakmayınca, en yakın arkadaşı İzzet ile ümitsizce kaderini değiştirmenin ve Yaprak’a kendisini kabul ettirmenin yollarını aramaya başlar.

Tür: Komedi

Yönetmen: Ender Mıhlar

Senaryo: Ferhat Ergün

Görüntü Yönetmeni: Ümit Çakmaksoy

Müzik: Emir Yargın, Arel Koray Nalbant

Oyuncular: Cem Gelinoğlu, Gökhan Kıraç, Zeynep Tuğça Bayat, Zerrin Sümer, Ümit Yesin, Metin Yıldız

Süre: 92 dk.

 

 Kaynaklar:

https://boxofficeturkiye.com/

 

 Hazırlayan: Gizem Şimşek

Etiketler: »
Share
103 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

BENZER HABERLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER