BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Paylaş

Sevgili sinemaseverler, bu hafta vizyona giren filmlerde ağırlık korku, gerilim ile aksiyon türündeki filmler de. Köpekbalıklarıyla açık denizde baş başa kalmanın dehşeti Açık Deniz 3: Kafes Dalışı, korku sinemasının gözdelerinden oyuncak bebek korkusu Annabelle: Kötülüğün Doğuşu; cin-büyü-musallat korkusu Semur filmleri ile gösterime giriyor. Aksiyon filmlerinin her birine farklı bir film türü eşlik ediyor. Bir suikastçinin bir kadının öldürülen ailesinin intikamını almasına yardım etmesini anlatan Avcı’nın İntikamı aksiyon-gerilim;  dövüş sanatlarına hakim üç arkadaşın, kendilerini Berlin yeraltı dünyasını ilgilendiren bir komplonun içerisinde bulmalarını anlatan B Planı aksiyon-macera; düşmanını korumak zorunda kalan yetenekli Michael Bryce ile başı beladan kurtulmayan bir tetikçinin hikayesini anlatan Belalı Tanık aksiyon-komedi; eski bir güreşçi olan Mahavir Singh Phogat ile güreş eğitimi verdiği kızlarının hikayesini anlatan Dangal ise aksiyon-dram-biyografi olarak aksiyon sevenler için farklı seçenekler sunuyor. Biyografi türünde ayrıca Alberto Giacometti’nin son yapıtı üzerinde çalıştığı dönemi anlatan dramla harmanlanmış Son Porte filmi bulunuyor.  Animasyon türünde ise bu hafta Atsushi Takahashi’nin yazıp yönettiği Doraemon: Buz Devri Macerası gösterime giriyor.

 Hafta sonunda bol sinemalı günler sizinle olsun, iyi seyirler.

 

ANNABELLE: KÖTÜLÜĞÜN DOĞUŞU / ANNABELLE: CREATION

Konu: David F. Sandberg’in yönettiği Annabelle: Kötülüğün Doğuşu, lanetli oyuncak Annabelle’in musallat olduğu bir grup yetimhane kızlarının ve onlardan sorumlu rahibenin başından geçenleri anlatıyor.

Annabelle: Kötülüğün Doğuşu filminde, küçük kızları birkaç yıl önce trajik bir şekilde ölen, oyuncak bebek yapımıyla uğraşan bir adam ve eşi, kapanan bir yetimhanenin kızlarını ve görevli rahibesini evlerinde misafir ederler. Daha sonrasında da bu grup oyuncakçının yarattığı lanetli Annabelle’in hedefi haline gelirler.

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: David F. Sandberg

Senaryo: Gary Dauberman

Görüntü Yönetmeni: Maxime Alexandre

Müzik: Benjamin Wallfisch

Oyuncular: Miranda Otto, Javier Botet, Stephanie Sigman, Talitha Bateman, Alicia Vela-Bailey

Süre: 109 dk.

 

AÇIK DENİZ 3: KAFES DALIŞI / OPEN WATER 3: CAGE DIVE

Konu: Açık Deniz 3: Kafes Dalışı, ekstrem bir reality programının seçmelerine katılmak amacıyla yaptıkları kafes dalışını kayda alan bir grup gencin hikâyesini anlatıyor.

Yarışmada başarılı olacaklarını ispatlamak isteyen gençler, Avustralya’da yapılan son derece ekstrem bir aktiviteye katılarak kendilerini filme almaya karar verir: Köpek balığı gözlemlemek için kafes dalışı. Bu kararları kısa bir süre sonra onları büyük beyaz köpek balıklarının hüküm sürdüğü sularda mahsur bırakır. Program için çektikleri video ise onların ölüm kalım savaşının seyir defteri olacaktır.

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: Gerald Rascionato

Senaryo: Gerald Rascionato

Görüntü Yönetmeni: Andrew Bambach, Gerald Rascionato

Müzik: The Newton Brothers

Oyuncular: Megan Peta Hill, Joel Hogan, Suzanne Dervish-Ali

Süre: 80 dk.

 

SON PORTRE / FINAL PORTRAIT

Konu: Geoffrey Rush’ın heykeltıraş Alberto Giacometti’yi canlandırdığı Son Portre, bu saygın sanatçının son yapıtı üzerinde çalıştığı dönemi anlatıyor.

Usta oyuncu Stanley Tucci’nin yönettiği film, Amerikalı genç romancı James Lord’un Giacometti’yi 1960’larda, Paris’teki stüdyosunda ziyaretiyle başlıyor. Giacometti, portresini çizmek için yazarı birkaç saat daha kalmaya ikna ediyor. Birkaç saat, birkaç güne, birkaç haftaya uzarken Lord ile Giacometti stüdyodan yakındaki meyhaneye de uğrayarak dostluklarını pekiştiriyor.

 

Tür: Dram, Biyografi

Yönetmen: Stanley Tucci

Senaryo: Stanley Tucci

Görüntü Yönetmeni: Danny Cohen

Oyuncular: Geoffrey Rush, Armie Hammer, Clemence Poesy, Tony Shalhoub, James Faulkner

Süre: 90 dk.

 

AVCININ İNTİKAMI / HUNTER’S PRAYER

Konu: Sam Worthington’ın başrolünde yer aldığı Hunter’s Prayer, bir suikastçının, genç bir kadının ailesinin ölümünün intikamını almasına yardım etmesini anlatıyor.

Üst düzey bir kiralık katil olan Lucas son aldığı işte genç bir kızı, Ella’yı öldürmeyi kabul etmiştir. Ancak Ella, tüm ailesini kaybetmiş ve yapayalnız bir gençtir. Lucas onu öldürmekten vazgeçerek, ailesini öldürenlerin peşine düşmeyi tercih eder. Artık ikisinin de hayatı tehlikededir ve Ella’nın ailesini katledenleri adalete teslim etmek, tek kurtuluş yoludur.

Tür: Gerilim, Aksiyon

Yönetmen: Jonathan Mostow

Senaryo: John Brancato, Michael Ferris

Görüntü Yönetmeni: Jose David Montero

Müzik: Federico Jusid

Oyuncular: Sam Worthington, Odeya Rush, Martin Compston, Eudald Font, Veronica Echegui

Süre: 91 dk.

 

BELALI TANIK / HITMAN’S BODYGUARD

Konu: Samuel L. Jackson ile Ryan Reynolds’ın başrollerinde yer aldığı Belalı Tanık, düşmanını korumak zorunda kalan yetenekli Michael Bryce ile başı beladan kurtulmayan bir tetikçinin hikayesini anlatıyor.

Kevin Costner ve Whitney Houston’ın unutulmayan The Bodyguard filmine bolca göndermeler yapan filmde, düşmanını korumak zorunda kalan yetenekli Michael Bryce, başı beladan kurtulmayan bir tetikçinin peşinde kahkaha ve aksiyon dolu bir maceraya sürükleniyor.

Tür: Komedi, Aksiyon

Yönetmen: Patrick Hughes

Senaryo: Tom O’Connor

Görüntü Yönetmeni: Jules O’Loughlin

Müzik: Atli Örvarsson

Oyuncular: Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Elodie Yung, Salma Hayek, Gary Oldman

Süre: 118 dk.

 

DANGAL

Konu: Aamir Khan’ın yapımcılığını yapıp başrolünde yer aldığı Dangal, eski bir güreşçi olan Mahavir Singh Phogat ile türlü zorluklara rağmen güreş eğitimi verdiği kızlarının hikayesini anlatıyor.

2010 Olimpiyat Oyunları… Hindistan, tarihi boyunca güreş dalında hiç altın madalya kazanmamıştı. O yıl yarışa 22 yaşındaki Geeta Phogat katıldı. Olimpiyatlara Hindistan’ı temsilen katılan ilk kadın güreşçi olan Geeta, aslında hiç “profesyonel” güreş eğitimi almamıştı. Onu, genç yaştan itibaren kendisi de güreşçi olan babası yetiştirmişti. Ama Geeta, tüm engelleri aşarak Hindistan’a güreş dalında altın madalya getiren ilk sporcusu olmayı başararak tarihe geçti. 2014 yılında yapılan bir sonraki Olimpiyat oyunlarında ise Geeta’nın kız kardeşi Babita Kumari, ülkeye bir altın madalya daha kazandırdı.

 Tür: Dram, Biyografi, Aksiyon

Yönetmen: Nitesh Tiwari

Senaryo: Nitesh Tiwari, Piyush Gupta, Shreyas Jain, Nikhil Mehrotha

Görüntü Yönetmeni: Satyajit Pande

Müzik: Pritam ChakrabortyOyuncular: Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh, Sanya Malhorta

Süre: 161 dk.

 

B PLANI / PLAN B: SCHEIß AUF PLAN A

Konu: Michael Popescu ve Ufuk Genç’in yönetmenliğini üstlendiği B Planı, dövüş sanatlarına hakim üç arkadaşın, kendilerini Berlin yeraltı dünyasını ilgilendiren bir komplonun içerisinde bulmalarını anlatıyor.

Dövüş sanatlarında ustalaşmış üç kafadar, arkadaşlarını acımasız bir gangsterin pençesinden kurtarmak için amansız bir hazine avına çıkarlar. Ama kendilerini, Berlin yeraltı dünyasının liderini tahtından edecek karmaşık bir komplonun içinde bulurlar.

Tür: Macera, Aksiyon

Yönetmen: Michael Popescu, Ufuk Genç

Senaryo: Rafael Alberto Garciolo

Görüntü Yönetmeni: Tomas Erhart

Müzik: Michael Popescu

Oyuncular: Can Aydın, Cha-Lee Yoon, Phong Giang, Eugene Boateng, Julia Dietze

Süre: 98 dk.

 

DORAEMON: BUZ DEVRİ MACERASI / EIGA DORAEMON: NOBITA NO NANKYOKU KACHIKOCHI DAIBOUKEN

Konu: Atsushi Takahashi’nin yazıp yönettiği Doraemon: Buz Devri Macerası, robot kedi Doraemon ile arkadaşlarının buz devrine kadar giden maceralarını konu ediniyor.

Robot kedi Doraemon, yazın bunaltıcı sıcaklarında serinlemek isteyen Nabita ve arkadaşlarını okyanusun üzerinde yüzen dev bir buzula götürür. Doraemon’un birbirinden eğlenceli icatları sayesinde kendilerine buzdan eğlence parkı inşa eden arkadaşlar, burada gizemli bir altın yüzük bulurlar. Yüzük insanların henüz buralara ayak basmadığı 100 bin yıl öncesine aittir. Yüzüğün sahibini bulmak için Antarkrika’ya giden Doraemon ve arkadaşları, buzun altında kalmış dev bir şehir keşfederler. Doraemon’un zaman kemerini kullanarak 100 bin yıl öncesine seyahat ederler ve burada gizemli yüzükle bağı olan Kara ile tanışırlar. Çok geçmeden ekip, tüm dünyayı buzlar altında bırakacak bir tehlikeyle yüzleşir.

Tür: Animasyon

Yönetmen: Atsushi Takahashi

Senaryo: Atsushi Takahashi

Müzik: Kan Sawada

Süre: 101 dk.

 

SEMUR

Konu: Gökhan Aksu’nun yönettiği Semur, bir kıskançlık büyüsü sonrasında gün yüzüne çıkan aile trajedisini odağına alıyor.

Çocukken, teyzesi tarafından kıskançlık büyüsü yapılan Merve’nin hayatı kabuslarla geçmiştir. Merve, Ozan adında bir çocukla tanışır ve evlenir. Bir zaman sonra Merve’nin teyzesi hayatını kaybedince Merve’nin annesi Fatma, babasının vasiyeti üzerine son görevini yapmak için Merveyi cenaze evine çağırır. Cenazeye gitmek istemeyen Merve ya cenazeye gidecek ya da bir daha annesini göremeyecektir.

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: Gökhan Aksu

Senaryo: Gökhan Aksu

Görüntü Yönetmeni: Cihan Gedik

Oyuncular: İpek Erdem, Balamir Emren, Gamze Pelin Gökçe, Batuhan Yar, Nergis Odzak, Gökhan Arıboğa

Süre: 83 dk.

 

Kaynaklar:

https://boxofficeturkiye.com/

 

Hazırlayan: Gizem Şimşek

 

Düşünceni Belirt

Ücretsiz Wordpress Temaları