logo

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Bu hafta 11 film gösterime giriyor. Bu haftanın öne çıkan filmleri; geçtiğimiz Film Ekimi’nden bu yana, Güney Kore Sineması tutkunlarının merakla beklediği, birkaç kez ertelenen Hizmetçi ve sanat tarihinde yer edinmiş manifestoları 95 dakikaya sığdıran Cate Blanchette’li Manifesto. Bu hafta romantik film yelpazesinde birçok seçenek bulunuyor; roman uyarlaması romantik film Her Şey, yerli romantik komedi Organik Aşk Hikayeleri ve gerilimle romantizmin dramla harmanlandığı Hizmetçi. Komedi türünde yerli komedi Amigos Meksika Hazinesi, komedi-dram olarak yerli yapım Mezarcı, komedi-suç türünde Alman yapımı Çılgın Banka Soygunu olmak üzere 3 farklı seçenek bulunuyor. Bilimkurgu sevenler için Bilim Kurgu Bölüm 1: Son Savaşçı, aksiyon sevenler için ise Bas Gaza gösterime giren diğer seçenekler. Dram türünde Model ve son olarak da animasyon izlemek isteyenler için Sevimli Emojiler sinema salonlarında izleyicilerini bekliyor.

Hafta sonunda bol sinemalı günler sizinle olsun, iyi seyirler.

 

MANİFESTO

Konu : Julian Rosefeldt’in yönettiği Manifesto, Cate Blanchett’in canlandırdığı 13 ayrı karakterle sanat tarihinde yer edinmiş manifestoları odağına alıyor.

21.yüzyılda sanat tarihine yön vermiş Pop Art, Fütürizm, Dadaizm, Dogma 95, Minimalizm gibi tüm dünyada kabul görmüş manifestolar, Cate Blanchett’in canlandırdığı karakterlerde vücut buluyor. 2 Oscar’lı yıldızı, birbirinden farklı aksanlarda bir haber spikerinden bir fabrika işçisine, bir borsacıdan bir öğretmene, evsiz bir adamdan bir kuklacıya kadar uzanan 13 farklı karakterde izlemek başlı başına unutulmaz bir deneyim.

Tür: Dram

Yönetmen: Julian Rosefeldt

Senaryo: Julian Rosefeldt

Oyuncular: Cate Blanchett

Süre: 95 dk.

 

ÇILGIN BANKA SOYGUNU / VIER GEGEN DIE BANK

Konu: Wolfgang Petersen’in yönettiği Çılgın Banka Soygunu, hayatları boyunca biriktirdikleri parayı geri alabilmek için çılgınca bir plana başvuran bir grup adamın hikayesini anlatıyor.

Boksör Chris, eski aktör Peter ve uçuk reklam uzmanı Max hayalleri ve gelecekleri için yıllardır para biriktirmektedir. Ne yazık ki birikimlerini emanet ettikleri bankanın müdürü Schumacher takıntılı yatırım danışmanı Tobias’dan kurtulmak için yatırım hesaplarını bilerek sıfıra indirir. Birden dört adam da beş parasız kalır. Böylece dört adam paralarını geri alabilmek için çılgınca bir plan yaparlar.

Tür: Komedi, Suç

Yönetmen: Wolfgang Petersen

Senaryo: Tripper Clancy

Oyuncular: Til Schweiger, Matthias Schweighöfer, Jan Josef Liefers, Alexandra Maria Lara, Michael Herbig, Antje Traue, Jana Pallaske, Claudia Michelsen

Süre: 96 dk.

 

HER ŞEY / EVERYTHING, EVERTHING

Konu: Nicola Yoon’un çok satan romanından uyarlanan Her Şey, hastalığı nedeniyle evinde izole bir hayat sürmek zorunda kalan Maddy ile aşık olduğu komşusu Olly’nin hikayesini anlatıyor.

Ya dışarıdaki hiçbir şeye dokunamazsan? Asla temiz havayı soluyamazsan, güneşin sıcaklığını yüzünde hissedemezsen ya da komşunu öpemezsen? Akıllı, meraklı ve hayalperest 18 yaşındaki Maddy hastalığı nedeniyle hava geçirmeyecek şekilde korunan evindedir ve komşuları Olly, bu durumun onları engellemesine izin vermez.

 

Tür: Dram, Romantik

Yönetmen: Stella Meghie

Senaryo: J. Mills Goodloe

Oyuncular: Amadla Stenberg, Nick Robinson

Süre: 96 dk.

 

MODEL / THE MODEL

Konu: The Model, modellik kariyerinde yükselmek için Paris’e gelen Emma ile moda fotoğrafçısı Shane arasındaki saplantılı ilişkiyi konu ediniyor.

Kariyerini hızlı adımlarla çıkmakta olan genç model Emma, uluslararası bir top model olma rüyası gerçekleştirmek için Danimarka’daki hayatını geride bırakıp Paris’e taşınır. Artık yeni şehri olarak gördüğü Paris’te hızla yükselmektedir ve aranan modeller arasına girmiştir. Paris’te bir çekim sırasında çekici ve yakışıklı bir fotoğrafçı olan Shane White ile tanışır. Kısa sürede ilişkileri aşka dönüşür. Ama bir süre sonra ilişkileri Emma için tehlikeli bir saplantıya dönüşecektir.

Tür: Dram

Yönetmen: Mads Matthiesen

Senaryo: Mads Matthiesen, Anders Frithiof August, Martin Zandvliet

Görüntü Yönetmeni: Petrus Sjövik

Oyuncular: Ed Skrein, Maria Palm, Dominic Allburn, Virgile Bramly, Elise Lissague

Süre: 105 dk.

 

BAS GAZA / OVERDRIVE

Konu: Overdrive, iki soyguncu kardeşin Fransa’nın güneyine yeni fırsatlar için arabayla yolculuk yapmasına ve orada bir suç şebekesinin patronuyla tanışmasına odaklanıyor.

Araba soygunlarıyla Avrupa’nın suç dünyasında isimlerini duyuran Andrew ve Garrett Foster kardeşler, Fransa’da Bugatti’sini çaldıkları mafya babası Jacomo Morier’i çok öfkelendirirler. Morier, rakibi Max Klemp’in Ferrari 250 GTO’sunu çalarlarsa Foster kardeşlerin hayatlarını bağışlayacağını söyler. Önlerinde sadece 1 haftaları vardır. Foster kardeşler, Stephanie’nin de içinde bulunduğu bir ekip oluşturarak bu işi başarmaya çalışacaklardır.

Tür: Aksiyon

Yönetmen: Antonio Negret

Senaryo: Michael Brandt, Derek Haas

Görüntü Yönetmeni: Laurent Bares

Oyuncular: Ana de Armas, Scott Eastwood, Gaia Weiss, Freddie Thorp, Clemens Schick

Süre: 96 dk.

 

HİZMETÇİ / AH-GA-SSI / THE HANDMAIDEN

Konu: Park Chan-wook’un, Sarah Waters’ın The Fingersmith romanından sinemaya uyarladığı The Handmaiden, Japon hegemonyasındaki Güney Kore’de peyda edilen tehlikeli bir planın gölgesindeki tutku dolu aşkı konu ediniyor.

Park Chan-wook’un Altın Palmiye için yarışan yeni filminde; zengin genç bir kadın, onu kandırıp mal varlığına konmaya çalışan bir adam ve adamın tuttuğu hizmetçi arasındaki entrika, gizem ve gerilim dolu bir hikayeye odaklanılıyor. Sarah Waters’ın Türkçeye Ustaparmak adıyla çevrilen romanından uyarlanan film, Park Chan-wook izlerini hemen hissedeceğiniz stili ve tempolu kurgusuyla dikkat çekiyor.

Tür: Gerilim, Romantik, Dram

Yönetmen: Park Chan-Wook

Senaryo: Seo-kyeong Jeong, Park Chan-Wook

Görüntü Yönetmeni: Chung-hoon Chung

Müzik: Yeong-wook Jo

Oyuncular: Min-hee Kim, Tae-ri Kim, Jung-woo Ha, Jin-woong Jo

Süre: 144 dk.

 

BİLİM KURGU BÖLÜM 1: SON SAVAŞI / SCIENCE FICTION VOLUME ONE: THE OSIRIS CHILD

Konu: Bilim Kurgu Bölüm 1: Son Savaşçı, gezegenler arası kontrolü ele geçiren Exor’un yok edici planlarını öğrenen bir grubun mücadelesini anlatıyor.

Tüm dünyanın yönetiminin Exor adlı dev bir şirketin eline geçtiği distopik bir gelecek. Gelişen teknoloji ile insanoğlu diğer gezegenlere ulaşmış, Exor gezegenler arası bir koloniyi yönetmektedir. Otoriter bir güç olan Exor biyogenetik deneylerle yarattığı mutasyon geçirmiş dev yaratıkları, artan insan popülasyonunu engellemek ve isyanları bastırmak için asker olarak kullanmaktadır. Kane Sommerville ise geçmişte yaptığı hatalardan dolayı sürgüne gönderilmiş, Exor için çalışan bir pilottur. Küresel kriz nedeniyle Exor’un bazı gezegenlerde nüfusu yok etmeyi planladığını öğrenince, gezegenin başkentinde yaşayan 11 yaşındaki kızını kurtarmak için harekete geçer. Bunun için esrarengiz bir geçmişe sahip hapishane kaçağı Sy Lombrok’la güçlerini birleştirir. İnsanlığı kurtarmak için savaşan Sy’ın gezegendeki nüfusun yok olmasını engellemek için sadece 22 saati kalmıştır.

Tür: Bilimkurgu

Yönetmen: Shane Abbess

Senaryo: Brian Cachia, Shane Abbess

Oyuncular: Kellan Lutz, Daniel MacPherson, Isabel Lucas, Luke Ford, Rachel Griffiths, Temuera Morrison

Süre: 95 dk.

 

SEVİMLİ EMOJİLER / THE MOJICONS

Konu: Alexander Romanetz’in yönettiği Sevimli Emojiler, mesajlarda kullanılan emojilerin hayatlarını konu ediniyor.

İnternet ve mobil üzerinden mesajlaşırken, perde arkasında neler olduğunu, nasıl zorluklar, komik olaylar ve nasıl maceralar yaşandığını biliyor musunuz? ”Sevimli Emojiler” hareketli, çılgın ve bir o kadar da eğlenceli maceralarını izleyicilerle paylaşıyor. Zalim Digital, insanların haberleşmesini kesmek için, ”@” işaretini çalar. ”Sevimli Emojiler” ise haberleşmeyi geri getirebilmek için, Zalim Digital ile mücadele etmek ve ”@” işaretini geri getirmek zorundadırlar. Bir yanda zalim Digital, bir yanda ise becerikli ve eğlenceli dostlarımız ”Sevimli Emojiler”. Bakalım bu mücadelede kim galip gelecek?

Tür: Animasyon

Yönetmen: Alexander Romanetz

Senaryo: Viacheslav Marchenko

Müzik: Kolobanga

Süre: 90 dk.

 

MEZARCI

Konu: Emre Altuğ’un başrolünde yer aldığı Mezarcı, Almanya’da mezarcılık yaparken babasının ölüm haberi üzerine memleketine dönen Ejder’in başından geçenleri ele alıyor.

Yeni bir hayat kurmak umuduyla işçi olarak gurbete gittiği Almanya’da mezarcılık konusunda ustalaşan Ejder, babasının ölümü üzerine memleketi Dalaman Şerefler Köyü’ne döner. Ejder’in köyündeki yerli ve yabancıların oluşturduğu milyon dolarlık yaşam alanları, Ejder’in mezarcılık konusundaki birikimlerine yeni ufuklar açar. Milyon dolarlık evlerde oturan bu insanları, öldükten sonra köy mezarlığına defnetmek fikrine karşı çıkan Ejder, “Aslan yattığı yerden bellidir” felsefesi ile yola çıkarak, ölecek her varlıklı insana ölümsüzlüğü simgeleyen zeytin ağaçları altında sonsuz bir yaşam vaat eder. Kişiye özel mezar tasarımları ile cennete giden bu yolda müşterilerine eşlik eden Ejder ve şirketi “Yatay mezarcılık, öldükten sonra bile yanınızda olacak…” sloganı ile işler yolunda giderken, kasabaya sonradan yerleşen Bektaş’ın travmatik hikayesi ile yüzleşir.

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Talip Karamahmutoğlu

Senaryo: Talip Karamahmutoğlu

Görüntü Yönetmeni: Feza Çaldıran

Müzik: Erkan Oğur

Oyuncular: Emre Altuğ, Nilay Erdönmez, Turan Özdemir, Sadık Gürbüz, Mustafa Uzunyılmaz, Orhan Aydın

 

ORGANİK AŞK HİKAYELERİ

Konu: Alpgiray M. Uğurlu’nun yönettiği film, aşkı görücü usulü arayan 8 çiftin birbirinden ayrı hikayelerini anlatıyor.

Tür: Romantik, Komedi

Yönetmen: Alpgiray M. Uğurlu

Senaryo: Alpgiray M. Uğurlu

Görüntü Yönetmeni: İlker Berke

Müzik: Murat Evgin

Oyuncular: Özge Gürel, Gökhan Alkan, Furkan Kızılay, Sadi Celil Cengiz, İrem Helvacıoğlu, Melike Öcalan, Taylan Güner, Ceyda Kasabalı

Süre: 87 dk.

 

AMIİGOS MEKSİKA HAZİNESİ

Konu: Çağatay Özkan’ın yazıp yönettiği Amigos Meksika Hazinesi, Meksika’da bir hazinenin peşine düşen dört kafadarın hikâyesini anlatıyor.

Kaptan Cevdet’in başında olduğu AMIGOS, boş işler yaparak günlerini geçiren ve bölgenin Mafya babası Hamza’nın verdiği işleri yapan, tembel adamlardan kurulu dört kafadardır. Cevdet, tesadüfen öğrendiği Meksika hazinesinin peşine düşer. Ama hazinenin peşinde başkaları da vardır ve bir anda kendilerini Zigsonya köyünden Meksika’ya uzanacak bir maceranın içinde bulurlar.

Tür: Komedi

Yönetmen: A. Çağatay Özkan

Senaryo: A. Çağatay Özkan

Görüntü Yönetmeni: Armağan Gündüz

Müzik: Zafer Paydaş

Oyuncular: A. Çağatay Özkan, Kağan Öztop, Hamit Demir, Nami Esatgil, Kadir Gültekin, Suat İnal, Aykut Altın

Süre: 85 dk.

 

Kaynaklar:

https://boxofficeturkiye.com/

 

Hazırlayan: Gizem Şimşek

Etiketler: »
Share
126 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

BENZER HABERLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER