logo

Bu Hafta Vizyondakiler

Bu hafta ikisi yerli olmak üzere 8 film gösterime giriyor. Haftanın öne çıkan filmi, ünlü korku yazarı Stephen King’in aynı adlı kitap serisinden sinemaya uyarlanan Kara Kule. Komedi türünde İtalyan yapım Bırak Kendini ve yerli yapım Cumalı Ceber: Allah Seni Alsın filmleri kendi aralarında yarışırken, gerilim filmleri arasında rekabet oldukça artacak gibi görünüyor. Kitap serisine doyamadığımız, sinemaya nasıl uyarlandığını ise merak ettiğimiz silahşör Roland’ın Kara Adam’ın peşindeki yolculuğunun gerilimi Kara Kule ile; Halle Berry’nin kaçırılan çocuğunu kurtarma amacıyla giriştiği kovalamacanın gerilimi Anne ile; iki kadın bir erkek üzerinden aşkın ve ilişkilerin gerilimi İsmail’in Hayaletleri ile; okyanusta bir kafes içinde köpekbalıklarıyla burun buruna olmanın ve oksijen tüpünün azalmasıyla ikiye katlanan hayatta kalma mücadelesi gerilimi Denizde Dehşet ile; şehir dışında yaşayan bir anne ile kızın yaşadıkları tekinsiz olayların korku ve gerilimi ise İki filmi ile sinema salonlarında izleyicilerle buluşacak. Hafta sonunda çocuklarını sinemaya götürecekler için ise Balerin ve Afacan Mucit seçeneği bulunuyor.

Hafta sonunda bol sinemalı günler sizinle olsun, iyi seyirler.

 

KARA KULE / THE DARK TOWER

Konu: Dünyanın en ünlü yazarlarından biri olan Stephen King’in, ihtiraslı ve yürekli hikayesiyle beğeni kazanan “Dark Tower / Kara Kule” adlı 8 ciltlik kitap serisi, sinema perdesine yansıyor. Nikolaj Arcel’in yönetmenliğini yaptığı film, son silahşör Roland’ın Kara Kule’ye ulaşma yolculuğunda ilk hedefi olan Siyahlı Adam’ı yakalama çabasını konu edinecek.

Yaşadıklarımızdan farklı dünyalar da var. Son Savaşçı Şövalye, Roland Deschain, bütün evreni bir arada tutan Kara Kule’nin yok olmasını engellemek için, Siyah Giyen Adam olarak bilinen Walter O’dim’e karşı sürdürdüğü, sonsuz bir savaş içinde esir kalmıştır. Dünya’nın kaderinin pamuk ipliğine bağlı olduğu, iyi ve kötünün ters düştüğü bu son savaşta Roland, kaleyi Siyah Giyen Adam’dan koruyacak tek kişidir.

Tür: Korku, Gerilim, Fantastik

Yönetmen: Nikolaj Arcel

Senaryo: Akiva Goldsman, Nikolaj Arcel, Anders Thomas Jensen, Jeff Pinkner

Görüntü Yönetmeni: Rasmus Videbæk

Müzik: Junkie XL

Oyuncular: Idris Elba, Matthew McConaughey, Tom Taylor, Katheryn Winnick, Jackie Earle Haley, Abbey Lee, Nicholas Hamilton

Süre: 95 dk.

 

İSMAİL’İN HAYALETLERİ / LES FANTOMES D’ISMAEL / ISMAEL’S GHOSTS

Konu: Marion Cotillard, Mathieu Amalric ve Charlotte Gainsbourg gibi isimlerin başrolünde yer aldığı İsmail’in Hayaletleri, yeni senaryosunu bitirmeye çalışan İsmail ile birlikte yaşadığı Sylvia’nın hayatına Carlotta’nın girmesiyle yaşananları konu ediniyor.

Yeni filminin hazırlıklarıyla meşgul olan İsmail, hayatına kısa zaman önce giren Sylvia ile şehirden uzakta sakin bir hayat yaşamaktadır. Ancak çok vakit geçmeden sorunlar baş gösterir. Yazılarında tıkanmaya başlayan İsmail, daha sonra 20 yıl öncesinde bıraktığı bir hayaletin çıkagelmesiyle sarsılır. Yıllar önce habersizce çekip giden karısı Carlotta, geri dönmüştür. İsmail iki kadının arasında gelgitler yaşarken, filmi de tamamlamanın yollarını aramaya başlar.

 

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: Arnaud Desplechin

Senaryo: Arnaud Desplechin, Lea Mysius, Julie Peyr

Görüntü Yönetmeni: Irina Lubtchansky

Müzik: Gregoire Hetzel, Mike Kourtzer

Oyuncular: Marion Cotillard, Charlotte Gainsbourg, Mathieu Amalric, Louis Garrel, Alba Rohrwacher

Süre: 114 dk.

 

DENİZDE DEHŞET / 47 METERS DOWN

Konu: Johannes Roberts’ın yönetmenliğini üstlendiği Denizde Dehşet, Meksika’da kafes dalışı yapan iki kız kardeşin, kafesin halatının kopmasıyla okyanusun derinliklerinde yaşadıkları korku dolu anları anlatıyor.

Meksika’ya tatile giden iki kız kardeş, Lisa ve Kate, köpekbalığı gözlemek için kafesle okyanusa dalmıştır. Ancak kafesi yukarıya bağlayan halatlarda bir sorun yaşanınca kafes okyanus tabanına, 47 metre derinliğe düşer. Ölümcül köpekbalıkları etraflarında pusuya yatmıştır, üstelik oksijen hızla tükenmektedir ve suyun yüzüne çıkabilmek için bir saatten az süreleri bulunmaktadır.

 

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: Johannes Roberts

Senaryo: Johannes Roberts, Ernest Riera

Görüntü Yönetmeni: Mark Sil

Müzik: Tomandandy

Oyuncular: Mandy Moore, Claire Holt, Chris Johnson, Matthew Modine

Süre: 89 dk.

 

ANNE / KIDNAP

Konu: Karla Mcoy, oğlu Frankie ile keyifli zaman geçirtmek dileğiyle onu parka getirir. Sürekli birbirleriyle iletişim kuran ikili bir anda çocuğun ortadan kaybolmasıyla birbirlerinden koparlar. Panik içinde oğlunu arayan Karla Mcoy, kaçırılan oğlunun kaderini başkasının ellerine bırakmamakta kararlıdır.

Tür: Gerilim

Yönetmen: Luis Prieto

Senaryo: Knate Lee

Görüntü Yönetmeni: Flavio Martinez Labiano

Müzik: Federico Jusid

Oyuncular: Hale Berry, Sage Correa, Jason George, Chriss McGinn, Arron Shiver

Süre: 94 dk.

 

BIRAK KENDİNİ / LASCIATI ANDARE / LET YOURSELF GO

Konu: Francesco Amato’nun yönettiği Bırak Kendini, eski eşi Giovanna ile aynı apartmanda yaşayan Elia’nın, ufak bir kazanın ertesinde değişmeye başlayan hayatını konu ediniyor.

Psikanalist olan Elia, hâlâ deliler gibi aşık olduğu eski karısı Giovanna ile aynı binada yaşamakta ve bu talihsiz tesadüf (!) sonucu ona yakın olmayı başarmaktadır. Yaşadığı ufak bir kaza sonucunda doktor, Elia’ya kilo vermesi için egzersiz yapması gerektiğini söyler. Her şeyden habersiz Elia, tanıştığı spor eğitmeni Claudia’nın kendisine yardımcı olmasını umar. Ancak fazlasıyla sportif ve sağlıklı olan Claudia’nın oynadığı oyunlar, Elia ve Giovanna’yı içinden çıkılmaz olaylar zincirinin içine sürükleyecektir.

Tür: Komedi

Yönetmen: Francesco Amato

Senaryo: Francesco Amato, Francesco Bruni

Görüntü Yönetmeni: Vladan Radovic

Müzik: Andrea Farri

Oyuncular: Veronica Echegui, Toni Servillo, Valentina Carnelutti, Luca Marinelli

 

BALERİN VE AFACAN MUCİT / BALLERINA

Konu: Animasyon yapım Balerin ve Afacan Mucit, hayallerini gerçekleştirmek için yetimhaneden kaçan iki arkadaşın hikayesini anlatıyor.

Tür: Animasyon

Yönetmen: Eric Summer, Eric Warin

Senaryo: Carol Noble, Eric Summer, Laurent Zeitoun

Görüntü Yönetmeni: Jericca Cleland

Müzik: Klaus Badelt

Süre: 89 dk.

 

 İKİ

Konu: Fatih Gürler ve Ramazan Özer’in yönettiği İki, şehir dışında yaşayan bir anne ve kızın, kendilerini içerisinde buldukları tekinsiz olayları konu ediniyor.

Tür: Korku, Gerilim

Yönetmen: Fatih Gürler

Senaryo: Murat Toktamışoğlu

Görüntü Yönetmeni: Hasip Arvas

Müzik: Selim Gülgören

Oyuncular: Tuğba Tutuğ, Emin Gümüşkaya, Tuana Naz Tiryaki, Taner Cindoruk

 

CUMALI CEBER: ALLAH SENİ ALSIN

Konu: Halil Söyletmez’in sosyal medyada yarattığı karakter Cumali Ceber’in sinema macerası Cumali Ceber: Allah Seni Alsın, emekliliğine bir gün kala işinden olan Cumali’nin hikâyesini anlatıyor.

Emekliliğine bir gün kala patronunu döverek işten atılan Cumali, çocuklarının da kumar borcu olduğunu öğrenince iyice zıvanadan çıkar. Çocuklara kızıp eğitim hayatlarına son vermeyi düşünürken talih yüzüne güler ve kendini çocuklarıyla birlikte güzel bir otelde tatil yaparken bulur. O sırada otel ciddi bir denetimden geçmektedir ve Cumali’nin otel müşterilerinden birine aşık olması cümbüşü iyice artıracaktır.

Tür: Komedi

Yönetmen: Gökhan Gök

Senaryo: Cihan Berk Berkaban, Gökhan Gök

Görüntü Yönetmeni: Ömer Faruk Yayla

Müzik: Ersin Bisken

Oyuncular: Halil Söyletmez, Serkan Şengül, Ferhat Göçer, Samsun Demir, Gökhan Keser, Emre Keskin, Doğa Konakoğlu, Ece Seçkin, Ceyda Saltadal, Tanser Yılmaztürk

 

Kaynaklar:

https://boxofficeturkiye.com/

Hazırlayan: Gizem Şimşek

Etiketler: »
Share
203 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?