Bu Hafta Vizyondakiler

Paylaş

Luc Besson imzalı Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu  ile  Charlize Theron’lu Sarışın Bomba hasılat savaşına bir gün önce yani 27 Temmuz Perşembe günü (dün) başladı. Haftanın iki öne çıkan filmi böylelikle hasılat savaşlarına 1-0 önde giriş yaparak sinemalarda seyircilerle erkenden buluştu. 28 Temmuz’da gösterime gireceği açıklanan ancak hafta içinde ertelendiği duyurulan Ah-ga-ssi (The Handmaiden) filminin listeden çıkması nedeniyle bu hafta vizyona 8 film girmiş oluyor. Gösterime giren filmler arasında sinemanın birçok türünde izleyiciyi sinemalara çekecek seçenekler mevcut. Biyografi sevenler için Churchill, komedi sevenler için yerli iki yapım olan Çılgın Kolej ve Düzensiz Düzenbazlar, korku sevenler için Cin Ayet-i Aşk, bilimkurgu tutkunları için Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu,  aksiyon tutkunları için Sarışın Bomba ile Davud ve Calut: İnanç Savaşı, animasyon sevenler içinse Orman Çetesi vizyonda.

Haftasonunda bol sinemalı günler sizinle olsun, iyi seyirler.

 

SARIŞIN BOMBA / ATOMIC BLONDE

Konu: Antony Johnston’ın yazıp Sam Hart’ın çizdiği 2012 çıkışlı The Coldest City adlı çizgi romandan sinemaya uyarlanan Charlize Theron’un başrolünde yer aldığı Atomic Blonde, Soğuk Savaş döneminde Berlin’e gönderilen bir ajanın zorlu görevini anlatıyor.

İngiliz gizli servisi MI6’in en yetenekli ajanlarından olan Lorraine Broughton, Soğuk Savaş’ın son günlerinde Berlin’e özel bir görev için tek başına gönderilir. Burada ona yardımcı olmak üzere görevlendirilmiş David Percival ile temasa geçer. Ancak böyle bir şehirde o günlerde kimseye güvenmek mümkün değildir ve Lorraine birçok tuzak ve ihanetten sağ çıkıp görevini tamamlamaya çalışacaktır.

 

 

Tür: Gerilim, Aksiyon

Yönetmen: David Leitch

Senaryo: Kurt Johnstad

Görüntü Yönetmeni: Jonathan Sela

Müzik: Tyler Bates

Oyuncular: Charlize Theron, James McAvoy, John Goodman, Toby Jones, Sofia Boutella

Süre: 115 dk.

 

VALERİAN VE BİN GEZEGEN İMPARATORLUĞU / VALERIAN AND THE CITY OF A THOUSAND PLANETS

Luc Besson’un yeni filmi Valerian and the City of a Thousand Planets, 1967 yılında yayımlanmaya başlanan, Star Wars serisine de ilham verdiği söylenen Valérian and Laureline çizgi-roman serisinden sinemaya uyarlandı.

Konu: Valerian ve Laureline, tüm evrenin düzenini sağlayan insan gezegeni hükümeti için çalışan özel ajanlardır. Kumandanlarının emri doğrultusunda, Valerian ve Laureline, evrenin her köşesinden binlerce farklı türe ev sahipliği yapan, nefes keseci güzellikteki gökada metropolü Alpha’ya göreve giderler. Alpha’nın 17 milyonluk halkı, evreni iyileştirmek için tüm yeteneklerini, teknolojilerini ve kaynaklarını ortaya koymuşlardır. Fakat ne yazık ki, Alpha’daki herkes aynı amaca hizmet etmiyordur; tam tersine, bir takım görünmeyen güçler korkunç bir tehlikeyi üzerlerine salmak üzere iş başındadır.

Tür: Macera, Bilimkurgu, Aksiyon

Yönetmen: Luc Besson

Senaryo: Luc Besson

Görüntü Yönetmeni: Thierry Arbogast

Müzik: Alexandre Desplat

Oyuncular: Cara Delevingne, Dane DeHaan, Ethan Hawke, Clive Owen, John Goodman, Rihanna

Süre: 137 dk.

 

 CHURCHILL

Konu: Churchill filminde, Normandiya Çıkarması’na giden saatlerde Winston Churchill’in yaşadığı iç kavgalar ve etrafını saran siyasi durum konu ediliyor.

Winston Churchill, 1944 Haziran’ında bir milyon askere yakın müttefik kuvettin gizlice İngiltere’nin güney kıyısında toplandığını öğrenir. Avrupa’yı istila etmeye ve Nazilerin sonunu getirmeye kararlıdırlar. Önlerinde duran tek şey ise Churchill’dir. Churchill, 1915 yılında Gelibolu sahillerinde vermiş olduğu yanlış kararın sonuçlarının tekrarlanmasından korkmaktadır. Yıllarca süren çatışmalarla tükenen ve kuşku ve depresyondan dolayı rahatsız olan Churchill, ülkesinin Blitz’e direnmesine yardımcı olan bir kahramandır. Ancak, savaş planını destekleme gücünü bulmak için soğukkanlı eşi Clementine’in desteğine ihtiyaç duyacaktır.

 

Tür: Biyografi, Dram

Yönetmen: Jonathan Teplitzky

Senaryo: Alex von Tunzelmann

Görüntü Yönetmeni: David Higgs

Müzik: Lorne Balfe

Oyuncular: Brian Cox, Miranda Richardson, John Slattery, Ella Purnell, Julian Wadham, Richard Durden

Süre: 105 dk.

 

 

DÜZENSİZ DÜZENBAZLAR

Konu: İbrahim Vurmaz’ın yazıp yönettiği Düzensiz Düzenbazlar, düzenbaz Mümtaz ile naif arkadaşı Ziya’nın hikâyesini anlatıyor.

Mümtaz uyanık, girişimci ama bir o kadar da düzenbaz bir karakter yapısına sahip bir halk adamıdır. Hayatı boyunca en kestirme yoldan köşeyi dönme peşinde koşmuş, her seferinde de hayal kırıklığına uğramıştır. Can dostum ve yardımcım dediği Ziya ise saf ve temiz bir kişiliğe sahiptir. Ağabeyim dediği Mümtaz ne derse Ziya için emir yerine geçer. İki kafadar bir gün istedikleri hayata kavuşma hayaliyle yaşamaya devam etmektedir. Yine bir gün kalkar ve yola koyulurlar. Aslında onlar için her zamanki gibi olağan bir gün olacaktır. Ama öyle olmaz. Daha önceden büyük kazık attıkları Kara Davut onları bulur. Mümtaz ve Ziya veremeyecekleri bir hesabın içerisindedirler. Davut ikisinin canını kendisi için son bir iş yapmaları karşılığında bağışlar.

 

Tür: Komedi

Yönetmen: İbrahim Vurmaz

Senaryo: İbrahim Vurmaz

Görüntü Yönetmeni: Onur Özcan

Oyuncular: Ömer Gecü, Metin Keçeci, İbrahim Vurmaz, Buket Efcan, Özkan Ayalp, Güray Özcan

Süre: 97 dk.

 

 

ORMAN ÇETESİ / LES AS DE LA JUNGLE

Konu: David Alaux’nun yönettiği Orman Çetesi, bir kaplan tarafından yetiştirilen penguen Maurice ile arkadaşlarının, ormanı Koala Igor’un gazabından kurtarma mücadelelerini anlatıyor.

Orman Çetesi ile tanışın! Kaplan gibi çizgili penguen Maurice ve evlatlık oğlu japon balığı Junior… Zeki minik maymun Gilbert ve yumrukbaz goril Miguel… Hepsinin ortak bir amacı var; ormanın kötü karakteri Koala Igor’dan kendilerini ve yaşam alanlarını korumak. Bir zamanlar Kaplan Natacha tarafından bozguna uğratılan Igor, intikam için geri döndü! Şimdi eski topraklar ve Orman Çetesi için güçleri birleştirme zamanı!

Tür: Animasyon

Yönetmen: David Alaux

Senaryo: Eric Tosti, Jean-François Tosti, David Alaux

Müzik: Olivier Cussac

Süre: 89 dk.

 

DAVUD VE CALUT İNANÇ SAVAŞI/ DAVID AND GOLIATH

Konu: Sıradan bir çoban olan Davud, İsmail tarafından korkutucu Calut’la karşılaşacak kişi olarak seçilir ve buna uygun bir eğitimden geçer. Ancak Calut’u mağlup edebilmesi için çok daha fazlasına, her şeyden önce onun karşısına çıkabilme cesaretine de sahip olması gerekmektedir.

Tür: Aksiyon

Yönetmen: Wallace Brothers

Senaryo: Michael Lurie, Jeffrey Giles

Görüntü Yönetmeni: Mark Atkins

Müzik: Aldo Shllaku

Oyuncular: Matt Berberi, Michael Foster, John Knox, Rodger Halston, David Brooke

Süre: 75 dk.

 

 

CİN AYET-İ AŞK

Konu: Ahmet Küçükkayalı’nın yönettiği Cin Ayet-i Aşk, hayalini kurdukları köy evine giderken bir kaza sonucu hayatları değişen Elif ve Selim’in hikâyesini anlatıyor.

Selim ve Elif, mutlu evlilikleri olan bir çifttir. Hayalini kurdukları köy evine doğru yol alırken kaza geçirirler. Selim’ in tüm yaşamı o köyde değişir ve zor bir kararla yüzleşmek zorunda kalır. Aşkı için her şeyi göze alan Selim için hayat artık eskisi gibi olmayacaktır. Yıllar sonra yolları bu köye düşen üç genç kız aslında onların bile aklına gelemeyeceği bir amaç için oradadırlar. Zeynep’i bu köyde geçmişini hatırlatacak büyük bir sürpriz beklemektedir.

Tür: Korku

Yönetmen: Ahmet Küçükkayalı

Senaryo: Ahmet Küçükkayalı

Görüntü Yönetmeni: Arda Yıldıran

Müzik: Seçil Akın

Oyuncular: Funda Bostanlık, Emre Kıvılcım, Gülçin Tunçok, Naşit Özcan

Süre: 77 dk.

 

ÇILGIN KOLEJ

Konu: Özel bir kolejdeki öğrencilerin başarısızlığına çare için Anadolu’nun bağrından kopan Niyazi, burslu olarak Özel koleje kabul edilir. Okulun bu çözümüne karşılık öğrencilerin Başarılı Niyazi ile sürekli dalga geçmeleri onun okulu bırakmasına sebep olur. Kadınlar üzerine kitap çıkarmış ünlü yazar Serdar ile yolları kesiştikten sonra çapkınlık ve kızları kontrol sanatını öğrenen Niyazi’nin hayatı böylelikle değişmeye başlar.

Tür: Komedi, Gençlik

Yönetmen: Ahmet Kapucu

Senaryo: Hatice Toprak, İsmail Denizciler

Görüntü Yönetmeni: Gökhan Tanış

Müzik: Cenk Sarkuş

Oyuncular: Alper Rende, Oya Oydoğan, Serkan Kuru, Mustafa Topaloğlu, Metin Yıldız, Tuğba Ekinci, Muhlis Asan, Seher Terzi

Süre: 95 dk.

 

Kaynaklar:

https://boxofficeturkiye.com/

https://sinemalar.com

http://www.marsmedia.com.tr/

 

Hazırlayan: Gizem Şimşek

Düşünceni Belirt

Ücretsiz Wordpress Temaları