BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Paylaş

Bu hafta vizyona 3’ü yerli 4’ü yabancı olmak üzere 7 yeni film giriyor. Bu haftanın öne çıkan filmleri Gerald Butler’ın başrolünde yer aldığı iklim kontrolü için geliştirilen ve yörüngeye yerleştirilen uydu ağının dünyaya saldırmasıyla oluşan felaketleri konu alan aksiyon filmi Uzaydan Gelen Fırtına ile Doğa Can Anafarta’nın yönettiği, liseden beri ayrı gün yüzü görmeyen beş yakın arkadaştan birinin evlilik kararı almasıyla yaşananları konu edinen romantik-komedi türündeki Damat Takımı. Bu hafta gösterime giren diğer filmler ise, bir soygunun tam olarak altından kalkamayan Connie ve Nick isimli iki kardeşin hikayesini anlatan suç, dram türündeki Soygun; büyük bir tutkuyla şarkıcı olmak isteyen Insu adlı genç bir kızın bu hayalini gerçekleştirmek için çıktığı serüveni anlatan Aamir Khan’ın başrölünde yer aldığı dram türündeki Süperstar; her gün hafızasını kaybeden Bahar karakteriyle, onu her gün kendine aşık etmeye çalışan Hakan’ın hikayesini anlatan romantik-komedi türündeki İlk Öpücük; yolları bir kışlada kesişen bir bölük askerin hikayesini anlatan dram türündeki Bölük ve leyleklerin arasında yaşayan serçe Richard’ın hikayesini anlatan animasyon türündeki Bak Şu Leyleğe.

 

Hafta sonunda bol sinemalı günler sizinle olsun… İyi seyirler…

 

UZAYDAN GELEN FIRTINA / GEOSTORM

Konu: Gerard Butler’ın başrolünde yer aldığı Uzaydan Gelen Fırtına, iklim kontrolü için geliştirilen ve yörüngeye yerleştirilen uydu ağının dünyaya saldırmasıyla oluşan felaketleri konu alıyor.

Gezegende eşi benzeri görülmemiş doğal afetler yaşanmasının ardından, dünya liderleri, karmaşık bir uydu network’ü yaratarak, iklimi kontrol etmek ve böylece insanların güvenliğini sağlamak üzere bir araya gelirler. Ama, bir şeyler ters gider ve Dünya’yı koruması için yapılan sistem ona saldırmaya başlar. Dünya çapında bir manyetik fırtına her şeyi ve herkesi yok etmeden önce, gerçekte ne olduğunu ortaya çıkarmak için zamana karşı yarış başlamıştır.

Tür: Aksiyon

Yönetmen: Dean Devlin

Senaryo: Dean Devlin, Paul Guyot

Görüntü Yönetmeni: Roberto Schaefer

Müzik: Lorne Balfe

Oyuncular: Gerald Butler, Abbie Cornish, Ed Harris, Talitha Eliana Bateman, Jim Sturgess, Andy Garcia, Robert Sheehan

Süre: 109 dk.

 

 

 

SOYGUN / GOOD TIME

Konu: Cannes Film Festivali’nde prömiyerini gerçekleştiren, Robert Pattinson’ın başrolünde yer aldığı Soygun, bir soygunun tam olarak altından kalkamayan Connie ve Nick isimli iki kardeşin hikayesini anlatıyor.

Connie ve Nick isimli iki kardeş, bir banka soyarlar fakat Nick yakalanır ve koşulların çok zorlu olduğu bir hapishaneye düşer. Kardeşini kurtarmak için her yolu denemeye kararlı olan Connie, arkadaşı Corey’nin yardımına başvurur. Kefaret parasını bulmak için gittikleri tefecide işler daha da karışır. Connie kendisini bitmek bilmeyen bir gecede, kardeşini hapishaneden kaçırmaya çalıştığı, zamana karşı bir kovalamacanın ortasında bulur.

Tür: Dram, Suç

Yönetmen: Josh Safdie, Benny Safdie

Senaryo: Ronald Bronstein, Josh Safdie

Görüntü Yönetmeni: Sean Price Williams

Müzik: Daniel Lopatin

Oyuncular: Robert Pattison, Benny Safdie, Jennifer Jason Leigh, Barkhad Abdi, Taliah Webster

Süre: 101 dk.

 

 

 

SÜPERSTAR / SECRET SUPERSTAR

Konu: Aamir Khan’ın başrolünde yer aldığı Secret Superstar, büyük bir tutkuyla şarkıcı olmak isteyen Insu adlı genç bir kızın bu hayalini gerçekleştirmek için çıktığı serüveni anlatıyor.

Hindistan’ın küçük bir kasabasında yaşayan 14 yaşındaki Insu adlı genç bir kızın tek hayali, şarkıcı olmaktır. Fakat bir gün katı bir adam olan babası Insu’nun gitarını bulunca -ve bulduğu gibi o gitarı kırıp şarkı söylemesini yasaklayınca- genç kızın tüm hayalleri suya düşer… Ta ki Shakti Kumar adlı ünlü bir müzik yapımcısıyla tanışana kadar. Insu, güzel sesini tüm dünyaya duyurmak ve şarkıcı olma hayallerine ulaşmak için hayatının en önemli macerasına çıkacaktır.

Tür: Dram

Yönetmen: Advait Chandan

Senaryo: Advait Chandan

Görüntü Yönetmeni: Anil Mehta

Müzik: Amit Trivedi

Oyuncular: Aamir Khan, Zaira Wasim, Meher Vij

Süre: 149 dk.

 

 

 

 

BAK ŞU LEYLEĞE / A STORK’S JOURNEY

Konu: Toby Genkel ile Reza Memari’nin yönettiği Bak Şu Leyleğe, leyleklerin arasında yaşayan serçe Richard’ın hikayesini anlatıyor.

Kendini leylek zanneden ama aslında bir serçe olan Richard, leylek ailesine onlardan biri olduğunu ispat etmek için Afrika’ya doğru yola çıkar.

Tür: Animasyon

Yönetmen: Reza Memari, Toby Genkel

Senaryo: Reza Memari

Müzik: Eric Neveux

Süre: 85 dk.

 

 

 

 

 

 

DAMAT TAKIMI

Konu: Doğa Can Anafarta’nın yönettiği Damat Takımı, liseden beri ayrı gün yüzü görmeyen beş yakın arkadaştan birinin evlilik kararı almasıyla yaşananları konu ediniyor.

Yiğit, Ömer, Serdar, Onat ve Can liseden beri hiç ayrılmamış beş arkadaştır. Yaşları büyüse de kendileri çocuk kalmıştır fakat Yiğit’in evlenme kararı ile grup gençliğin bittiğini farkına varır. Hem geçmişe hem de Yiğit’e veda olarak lise anılarını beş gün içinde tekrar yaşamaya karar verirler. Bir de tüm bu maceranın içinde aşk hayatları berbat olan grup, lisedeki can düşmanları Besim’le düğüne sevgilileriyle geleceklerine dair iddiaya girerler. Bu beş gün içinde hem kendilerine kız arkadaş bulmak zorundadırlar hem de belki de son kez birlikte olmanın tadını çıkaracaklardır.

Tür: Romantik-Komedi

Yönetmen: Doğa Can Anafarta

Senaryo: Doğa Can Anafarta

Görüntü Yönetmeni: Mehmet Başbaran

Müzik: Jinglefarm

Oyuncular: Furkan Andıç, Özgürcan Çevik, Pelin Akil, Açelya Topaloğlu, Sarp Can Köroğlu, Ozan Osmanpaşaoğlu, Özgün Aydın, Eylül Su Sapan, Sadi Celil Cengiz, Ceyda Kasabalı, Beyza Şekerci

Süre: 109 dk.

 

 

İLK ÖPÜCÜK

Konu: Murat Yıldırım ile Özge Gürel’in başrollerini paylaştığı İlk Öpücük, her gün hafızasını kaybeden Bahar karakteriyle, onu her gün kendine aşık etmeye çalışan Hakan’ın hikayesini anlatıyor.

Bahar ile yakınlaşmaya çalışan Hakan, Bahar’ın son derece nadir görülen bir rahatsızlığı olduğunu öğrenir. Bahar geçirdiği bir kaza sonucu, kaza gününden sonra olan hiçbir şeyi hafızasında tutamamaktadır. Her gün aynı güne –iki yıl önceye – uyanıp oradan devam etmektedir. Bahar’ın abisi ve babası da onun mutsuz olmasını engellemek için her gün kaza günündeymiş gibi davranmakta, türlü türlü numaralarla Bahar’ı da buna inandırmaktadırlar. Hakan’ın da olaya dahil olmasıyla birlikte üçü birden Bahar’ı mutlu etmek için her yolu denerler. Hakan, her sabah bir önceki günü unutan Bahar’ı kendisine her gün yeniden aşık etmek zorunda kalır.

 

 

Tür: Romantik-Komedi

Yönetmen: Murat Onbul

Senaryo: Çağlar Yurt

Görüntü Yönetmeni: Javier Garcia Salmones

Müzik: Yıldıray Gürgen

Oyuncular: Murat Yıldırım, Özge Gürel, Beyti Engin, Sadi Celil Cengiz, Gamze Karaduman, Cezmi Baskın

Süre: 110 dk.

 

 

 

BÖLÜK

Konu: Aytaç Ağırlar’ın yazıp yönettiği Bölük, yolları bir kışlada kesişen bir bölük askerin hikayesini anlatıyor.

Film, yönetmen Aytaç Ağırlar’ın, “hayatımın mihenk taşı” dediği askerlik görevinde kendi yaşadıklarını ve başına gelenleri 3 farklı karakter üzerinden anlatıyor. Adeta bir Türkiye yansıması olan film, yüreklerindeki aşkla birlikte vatan aşkıyla kışlaya koşan bölükteki askerlere odaklanıyor. Erdal, Murat ve Mülayim adlı asker karakterlerin birçok özellikleri ve hikayede başlarına gelenler, bizzat yönetmenin yaşadığı askerlik anılarından yansıyanlar.

 

Tür: Dram

Yönetmen: Aytaç Ağırlar

Senaryo: Aytaç Ağırlar

Görüntü Yönetmeni: Hayk Kirakosyan

Müzik: Tamer Çıray

Oyuncular: Kaan Yıldırım, Hakan Kutaş, Alina Boz, Aykut Akdere, Mahmet Selim Akgül, Mustafa Uğur Civaner, Salih Usta, Olgu Baran Kubilay, Süleyman Kabaali, Avni Yalçın

Süre: 95 dk.

 

 

 

Kaynak: https://boxofficeturkiye.com

 

Düşünceni Belirt

Ücretsiz Wordpress Temaları