logo

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Bu hafta vizyona 4’ü yabancı 3’ü yerli olmak üzere 7 yeni film giriyor. Bu haftanın öne çıkan filmleri Kingsman serisinin devam filmi olan Kingsman: Altın Çember; bir hayvan hakları savunucusu Janina’nın, komşusunun öldürülmesi ve iki köpeğinin ortadan kaybolmasıyla bu konuda yürüttüğü kişisel araştırmayı odağına alan İz ve 8 yıl sonra Türkiye’de vizyona girecek olan Asghar Farhadi’ye 2009 yılında Berlin Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü kazandıran Elly Hakkında filmleri. Korku türünde korku filmi hayranı Jeff ile Ben’in, sevgilileri Jess ile Angie’yi de alarak eğlence amacıyla gittikleri kaçış odasında yaşananları konu edinen Kaçış Odası; dram türünde saplandığı borç batağından çıkmak için ailesinin memleketteki tarlasını satmaya yola koyulan Tarık ile kardeşi Emre’nin hikayesini anlatan Tarla; komedi türünde 2010 yılında beğeni kazanan Ay Lav Yu filminin devamı olan Ay Lav Yu Tuu ve aksiyon ile tarihin harmanlandığı II. Mahmut döneminde yaşayan ve her daim halkın yanında yer alan Atçalı Kel Mehmet’in hikayesini anlatan Atçalı Kel Mehmet bu haftanın yeni filmlerini oluşturuyor.

Hafta sonunda bol sinemalı günler sizinle olsun. İyi seyirler…

 

KINGSMAN: ALTIN ÇEMBER / KINGSMAN: GOLDEN CIRCLE

Konu: Matthew Vaughn’un yeniden yönetmen koltuğuna oturduğu serinin ikinci filmi Altın Çember, karargahları yıkılan Kingsman gizli servisi ajanlarının, dünyayı kurtarmak için kurumun ABD’deki muadili Statesman ile birlikte çalışmasını konu ediniyor.

“Kingsman: Altın Çember”de kahramanlarımız yeni ve zorlu bir görevle karşı karşıya kalırlar. Karargâhları yıkıldığında ve dünya rehin alındığında, yolculukları onları, Statesman adında ABD’de birleşik casus organizasyonunun keşfine götürür. Ajanlarının gücünü ve sınırlarını sınayan yeni macerada, bu seçkin iki gizli örgüt, dünyayı kurtarmak ve acımasız bir ortak düşmanı yenmek için bir araya gelirler. Bu Eggsy için alışkanlık haline gelen bir şeydir.

 Tür: Macera, Aksiyon, Komedi

Yönetmen: Matthew Vaughn

Senaryo: Jane Goldman, Matthew Vaughn

Görüntü Yönetmeni: George Richmond

Müzik: Henry Jackman, Matthew Margeson

Oyuncular: Taron Egerton, Pedro Pascal, Channing Tatum, Julianne Moore, Mark Strong, Jeff Bridges, Colin Firth, Hale Berry, Sophie Cookson

Süre: 141 dk.

 

KAÇIŞ ODASI / ESCAPE ROOM

Konu: Peter Dukes’un yazıp yönettiği Kaçış Odası, korku filmi hayranı Jeff ile Ben’in, sevgilileri Jess ile Angie’yi de alarak eğlence amacıyla gittikleri kaçış odasında yaşananları konu ediniyor.

Korku filmi tutkunu Jeff ve Ben, kız arkadaşları Jess ve Angie’yi de ikna ederek çok popüler olan kaçış odası deneyimini yaşamak için Los Angeles’ın en iyi kaçış odalarından birine giderler. Dört gencin, ipuçlarını bulup bu ürkütücü ve karanlık detaylarla dolu odadan kaçabilmeleri için 55 dakikaları vardır. Dakikalar ilerledikçe odada yalnız olmadıklarını, duvara zincirle bağlı, maskeli birisinin daha bulunduğunu fark ederler. Dört arkadaşın eğlence için geldikleri kaçış odası bir ölüm odasına dönüşmüştür. Hayatta kalmanın tek yolu, oyunu oynamaya devam edip yapbozun parçalarını birleştirmektir.

Tür: Korku

Yönetmen: Peter Dukes

Senaryo: Peter Dukes

Görüntü Yönetmeni: Pierluigi Malavasi

Müzik: D.E.Christensen

Oyuncular: Skeet Ulrich, Sean Young, Christine Donlon, Randy Wayne, Matt McVay, Ashley Gallegos

Süre: 86 dk.

 

İZ / SPOOR / POKOT

Konu: Agnieszka Holland’ın Kasia Adamik ile birlikte yönettiği Pokot, hayvan hakları savunucusu Janina’nın, komşusunun öldürülmesi ve iki köpeğinin ortadan kaybolmasıyla bu konuda yürüttüğü kişisel araştırmayı odağına alıyor.

Astroloji tutkunu, vejetaryen ve hayvan hakları savunucusu Janina, emekliliğinden bu yana kasabada öğretmenlik yapmaktadır. Dağ evinde tek başına huzurlu bir hayat yaşayan Janina’nın çok sevdiği iki köpeği ansızın ortadan kaybolur ve bir komşusu öldürülür. Çok geçmeden kasabada başka esrarengiz cinayetler de işlenir. Kasaba halkı ve polisin araştırmalarının sonuçsuz kalması üzerine Janina, bu esrarengiz olayların izini kendisi takip etmeye başlar.

Tür: Dram, Suç, Gizem

Yönetmen: Agnieszka Holland, Kasia Adamik

Senaryo: Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland

Görüntü Yönetmeni: Jolanta Dylewska, Rafal Paradowski

Müzik: Antoni Lazarkiewicz

Oyuncular: Agnieszka Mandat-Grabka, Wictor Zborovski, Jakub Gierszal, Miroslav Krobot, Borys Szyc

Süre: 128 dk.

 

ELLY HAKKINDA / DARBAREYE ELLY

Konu: Oscar ödüllü yönetmen Asghar Farhadi’ye 2009 yılında Berlin Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü kazandıran Elly Hakkında, 8 yıl sonra Türkiye’de sinemalara geliyor.

Yıllardır Almanya’da yaşayan Ahmet tekrar İran’a dönünce eski dostları, kutlamak için Hazar Gölü’nün kıyısında bir tatil yapmaya karar verirler. Bu üç günlük kaçamağı planlayan Sepideh, herkesten habersiz kızının anaokulu öğretmeni Elly’yi de davet eder. Çünkü bu genç ve güzel kadını, Almanya’da geriye mutsuz bir evlilik bırakan Ahmet ile tanıştırmak istiyordur. Tatilin ilk günü, eski dostların kahkahaları eşliğinde su gibi akıp geçer. Fakat bir sonraki gün bu coşkulu atmosfer, kara bulutların gölgesinde kalır: Elly, ansızın ortadan kaybolur. Genç kadın, geriye sadece çantasıyla beraber cevapsız sorular bırakır. Ahmet ve arkadaşları Elly’yi bulmaya çalışırken beklediklerinden çok daha fazlasını bulacaklardır. Sırlar ve yalanlar su yüzüne çıkmaya başladığında ise kimse, gerçeklerle yüzleşmeye hazır olmayacaktır.

Tür: Dram

Yönetmen: Asghar Farhadi

Senaryo: Asghar Farhadi

Görüntü Yönetmeni: Hossein Jafarian

Müzik: Andrea Bauer

Oyuncular: Golshifteh Farahani, Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Merila Zare’i

Süre: 119 dk.

 

TARLA

Konu: Cemil Ağacıkoğlu’nun yazıp yönettiği Tarla, saplandığı borç batağından çıkmak için ailesinin memleketteki tarlasını satmaya yola koyulan Tarık ile kardeşi Emre’nin hikayesini anlatıyor.

Hırsı ve hayalleri yüzünden borç batağına saplanan Tarık’ın evine ve iş yerine gelen hacizle hayatı kararır ve eşi ile ayrılık noktasına gelir. Tefecinin üzerindeki baskısından bunalsa da azmi onu yıldırmaz, sonuna kadar mücadele etmek niyetindedir. Ama her şey onun kontrolünde değildir, sektördeki kriz hesaplarını alt üst eder. Son çare memleketindeki tarladır. Önce çekimser kalan baba annenin telkiniyle ellerindeki yegane tarlayı evlatlarına vermeye karar verirler. Fakat Tarık beklemediği bir sürprizle karşı karşıya kalır. Aile, kardeşi Emre’yi abisine yardım etmesi için İstanbul’a birlikte gitmeleri konusunda ısrarcı davranırlar. Tarık dirense de iki kardeş İstanbul yolundadır.

Tür: Dram

Yönetmen: Cemil Ağacıkoğlu

Senaryo: Cemil Ağacıkoğlu

Görüntü Yönetmeni: Cemil Ağacıkoğlu

Müzik: Doğan Duru

Oyuncular: Serkan Ercan, Ilgaz Kocatürk, Kenan Bal, Hale Akınlı, İlyas Özçakır

Süre: 85 dk.

 

ATÇALI KEL MEHMET

 Konu: Gökhan Keser’in başrolünde yer aldığı Atçalı Kel Mehmet, II. Mahmut döneminde yaşayan ve her daim halkın yanında yer alan efe Atçalı Kel Mehmet’in hikayesini anlatıyor.

Atçalı Kel Mehmet, Osmanlı Padişahı II. Mahmut döneminde yaşamış Ege bölgesinin ilk efelerinden biridir. Zenginden alıp fakire vererek bölgesinde adaleti sağlar ama çıkarları zedelenen ağalar, beyler ve voyvodalar tarafından da hain ilan edilir. Atçalı’nın ölüm fermanı verilir ve Atçalı Kel Mehmet Efe’ye iki seçenek kalır. Kaçacak ya da ölecektir.

Tür: Dram, Tarihi, Aksiyon

Yönetmen: Hakan Şahin

Senaryo: Hakan Şahin, Burcu Över, Ozan Bodur

Görüntü Yönetmeni: Alper Derli

Müzik: Yıldıray Gürgen

Oyuncular: Gökhan Keser, Cemal Hünal, Ceren Kaplakarslan, Mahmet Polat, Hasan Yalnızoğlu, Ümit Acar, Emin Gümüşkaya, Hülya Şen

Süre: 107 dk.

 

AY LAV YU TUU

Konu: Yönetmenliğini ve senaristliğini Sermiyan Midyat’ın yaptığı Ay Lav Yu, 2010 yılında sinema salonlarında seyircinin beğenisini kazandıktan sonra Ay Lav Yu Tuu ile birlikte seriye dönüşüyor.

Amerika’da eğitim alıp köyü Tınne’ye dönen İbrahim’in iki kültür arasında yaşadıklarını neşeli ve kendine has bir üslupla sinemaya taşıyan Midyat, ikinci hikayede de bu farklılıklardan besleniyor.

Tınne Köyü’ne Amerikalı bir gelinin gelmesiyle başlayan macera, bu kez İbrahim’in Amerika macerası ile devam ediyor! Filmde neredeyse tüm Amerika’nın kalkıp Tınne’ye gelmesiyle kahkaha dolu olaylar birbirini izliyor.

Tür: Komedi

Yönetmen: Sermiyan Midyat

Senaryo: Sermiyan Midyat

Görüntü Yönetmeni: Barış Özbiçer

Müzik: Uğur Ateş

Oyuncular: Sermiyan Midyat, Nikki Leigh, Ayça Damgacı, Josh Folan, Ayşenil Şamlıoğlu, Kevork Malikyan, Tuna Orhan, Bora Akkaş

Süre: 112 dk.

 

Kaynak: https://boxofficeturkiye.com

Etiketler: »
Share
148 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

BENZER HABERLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER

Kültür & Sanat
BU HAFTA VİZYONDAKİLER

BU HAFTA VİZYONDAKİLER