logo

Adalet ve Vicdan Nöbeti’nin 6’ncı günü… Baydemir: Bayrağı İstanbul’a devrediyoruz

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, Adalet ve Vicdan Nöbeti’nin 6’ncı gününde yaptığı açıklamada, yarın nöbeti İstanbul’a devrettiklerini açıkladı.

HDP Sözcüsü ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, HDP’nin 8 ay 25 gündür tutuklu olan başkanları ve milletvekilleri için Diyarbakır’da başlattığı “Vicdan ve Adalet Nöbeti”nin 6’ncı gününde konuştu.

‘BAYRAĞI İSTANBUL’A DEVREDİYORUZ’

Baydemir’in açıklamalarının satır başları şöyle:

Yarın Adalet ve Vicdan Nöbeti’ni İstanbul’a devredeceğiz. Hadi kaldırın barikatları. Basın toplantımıza halkımız gelsin. Hakikatten korkuyorsunuz. Seçilmişler zindanda, atanmışlar burada. Bu şehrimizin ve hiçbir şehrimizin zindana dönüşmesine izin vermeyeceğiz. Bu halkın çocuklarına onurlu bir barışı verene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

Meclis Başkanı 5 trilyona makam aracı alıyor. Ey Meclis Başkanı, Meclis’in itibarı kaç para ki? O cuntacılar Meclis’i bombaladılar, senin de altında imzan olan metne imza attığında, Selahattin Demirtaş ve İdris Baluken cezaevine girdiğinde Meclis’in itibarı yerle bir oldu.

Bir çıkış yolu bulunabilir. Yanlışta ısrar etmeyin. Savaşta ısrar etmeyin. Kimse kazanmadı. Sen de kazanamayacaksın.

Bir kez daha eylemimiz sonlanmayacak. Bayrak İstanbul’a devredilecek. İstanbul bayrağı alacak. O bayrak onurla taşınıp Van’a teslim edilecek. Van’dan İzmir’e taşınacak. Onurlu bir barış’ın kapısı aralanıncaya kadar, bu halkın evlatları özgürce yazabilinceye kadar, Sur’daki yıkım bitinceye kadar mücadele devam edecek.

Cumhuriyet

Etiketler: » » »
Share
79 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?